Законопроєкт про "іноагентів" – це абсолютно російський закон, який закріплює владу олігарха Бідзіни Іванішвілі. Про це в ефірі 24 Каналу розповіла депутатка парламенту Грузії, голова фракції "Єдиний національний рух" Хатія Деканоідзе.

Варто знати У Грузії протестувальники пішли на штурм парламенту: будують барикади, поліція відкрила вогонь

Влада Грузії не хоче перемоги України

За словами співрозмовниці, опозиція вже тиждень бореться за те, щоб цей закон не був скхваленим. Втім, парламент Грузії за нього все ж таки проголосував.

Почалися дуже великі протести. Багато людей довкола парламенту протестують, скандують. Є вимоги, щоб влада відкинула цей закон, і щоб відпустили всіх затриманих протестувальників,
– розповіла парламентарка.

На її думку, Бідзіна Іванішвілі та його партія "Грузинська мрія" – це люди, які виконують волю не грузинського народу, а зовсім іншої держави. Мова, звісно ж, про Росію, яка для Грузії є окупантом.

"Адже 20% нашої території окуповані російськими військами. Чесно кажучи, після 24 лютого, коли почалася повномасштабна агресія Росії, вже тоді було зрозуміло, що Іванішвілі не хоче перемоги України", – заявила Хатія Деканоідзе.

Хатія Деканоідзе про протести в Грузії: дивіться відео

Політикиня з Грузії переконана, що Іванішвілі не вірить у перемогу України, а "Грузинська мрія" не хоче, щоб такий сценарій завершення війни реалізувався.

Мене називали зрадницею, оскільки я підтримувала Україну. Та ми будемо боротися за свободу, адже партнери кажуть, що схвалення цього закону викличе серйозні ускладнення для статусу кандидата в ЄС,
– підкреслила депутатка.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі пообіцяла накласти вето на цей законопроєкт. Втім, це не вирішить проблеми, оскільки в Іванішвілі є необхідна більшість у парламенті, щоб здолати вето.

Бідзіна ІванішвіліЦе грузинський олігарх і політики, прем'єр-міністр Грузії у 2012 – 2013 роках і лідер партії "Грузинська мрія – демократична Грузія".

Його пов'язують з Росією та Кремлем. І щоб довести такий зв'язок, далеко ходити не потрібно. Серед активів олігарха зокрема банк "Російський кредит", великий пакет акцій "Газпрому" та багато інших.

Протести в Грузії