Ввечері 9 березня грузини знову планують прийти на протести. Депутат Тбіліської ради Цотне Коберідзе заявив, що під час акції протестувальники вимагатимуть від керівної партії конкретики щодо того, як вони мають намір відкликати скандальний законопроєкт про "іноземних агентів". Також активісти вимагають звільнення затриманих раніше учасників акції.

Дивіться також "По-домашнєму" не вийшло: росіяни-втікачі в істериці штурмують кордон Грузії й Росії

Що вимагають учасники протестів

Керівна партія Грузії "Грузинська мрія" заявила, що відкличе ухвалений у першому читанні проєкт закону "Про прозорість іноземного впливу". Проте опозиція заявила, що не скасовуватиме проведення запланованої на вечір акції протесту.

Сьогодні обов’язково буде акція! Багато молодих людей, які не мають довіри до "Грузинської мрії" і вважають, що ми є гарантом того, що країна стане частиною заходу. Ми є люди, які вимагають виконання двох пунктів,
– сказав Цотне Коберідзе.

Він наголосив, що опозиції потрібна ясність щодо того, як влада збирається відкликати цей закон, тому що "їхні заяви є розпливчастими". При цьому Коберідзе підкреслив, що акції не припиняться, допоки не відпустять затриманих під час акцій протестувальників.

Вночі у Грузії тривали масштабні протести: є постраждалі

  • 2 дні грузини виходять на масштабні акції проти проросійського законопроєкту про "іноагентів", який несумісний з цінностями та стандартами ЄС. Зокрема ввечері 8 березня протестувальники хотіли оточити будівлю парламенту. Силовики вдалися до жорстких дій, щоб розігнати акцію: використовували сльозогінний газ, світло-шумові гранати та водомети.
  • Люди кидали у відповідь петарди, яйця та пляшки з водою. Також розбито декілька вікон парламенту. Один із правоохоронців вночі перейшов на бік протестувальників.
  • Під час цієї акції є поранені – протестувальники намагались надати їм допомогу власними силами. Також є низка відео з побиттями активістів, і як силовики стріляють в повітря. Адвокати повідомляють, що не можуть знайти затриманих цієї ночі підзахисних.
  • До Спеціальної слідчої служби надійшло 22 заяви про травми внаслідок перевищення сили з боку правоохоронних органів під час розгону акцій протесту. Проте загальне число постраждалих під час акції досі невідоме.