Планування на випадок надзвичайних ситуацій очолює Пентагон. Про це пишуть журналісти, посилаючись на власні джерела.

Важливо Карта нападу Росії на Україну: чи може Путін розпочати повномасштабну війну

Американські чиновники зазначають, що досі незрозуміло, чи прийняв президент Росії Володимир Путін рішення про вторгнення. Однак визнали, що він зібрав достатньо сил, техніки та припасів біля кордонів України, аби перейти до наступу в найкоротші терміни.

Що відомо про ймовірну евакуацію

Зі слів джерел, наразі адміністрація не бачить потреби в евакуації американців. Однак про це говорять на випадок серйозного погіршення ситуації з безпекою. Зауважують, що такі обговорення доводять, наскільки серйозно адміністрація сприймає можливість вторгнення.

Пентагон планує низку різних сценаріїв на випадок необхідності евакуації. Зокрема, від евакуації лише певних держслужбовців США до більшої групи американців. Рішення про те, чи потрібна евакуація, прийматиме Держдепартамент.

Евакуація не буде такою як в Афганістані

Посадовці додали, що потенційна евакуація з України не буде схожою на масовий вивіз громадян, як це було в Афганістані.

Якщо ситуація з безпекою погіршиться, посольство США в Україні надішле американцям повідомлення з порадами покинути країну комерційними рейсами. Тим, хто цього зробити не може, запропонують допомогу.

Що цьому передувало

  • Українська розвідка заявила, що Росія готується до широкомасштабного нападу на Україну. Це нібито може статись у січні 2022 року.
  • Війська агресора оточили країну, буцімто намагаючись взяти її "в кільце". Американські ЗМІ теж пишуть, що Росія може атакувати з трьох сторін.
  • Міністр оборони Олексій Резніков розповів, що біля кордонів з Україною вже перебуває орієнтовно 94 тисячі осіб російських військових.
  • На тлі таких заяв у США заявили, що готові накласти нові жорсткі санкції при такому сценарії. "Ядерним варіантом" назвали навіть відключення Росії від системи SWIFT.

Війська РФ на кордоні України: Росія знову блефує, Теорії змови – дивіться відео: