Вночі проти 2 квітня вибухи чули у Єлабузі та Нижньокамську. Там українські дрони атакували завод зі збирання "Шахедів" та НПЗ, передає 24 Канал.

Дивіться також Класика жанру, – у ЗСУ розповіли, як вдалося відбити найбільший танковий штурм Росії за 2 роки

Під удар потрапив НПЗ

РБК-Україна із посиланням на власні джерела у ГУР пише, що під удар українських дронів в Татарстані також потрапив НПЗ.

Там зазначають, що у спецслужбах повідомили, що це були спільні дії українських Сил безпеки та оборони.

Натомість російські ЗМІ пишуть, що мовиться про НПЗ "Танеко" в Нижньокамську. Там спалахнула пожежа. Попередньо пишуть, що влучання було в одну з установок. Місцева влада повідомляє, що дрон був знешкоджений системою РЕБ.

Російські ЗМІ також поширюють коментар представника екстрених служб.

У 04:22 за московським часом безпілотник атакував завод "Танеко", що входить до татарстанського нафтопереробного комплексу,
– підтвердив він.

За його словами, виробничий процес не порушено.

Зеленський прокоментував удари по російських НПЗ

  • Президент України Володимир Зеленський висловився про необхідність відповідати на російські атаки, попри застереження США. Використання українських дронів проти російських НПЗ, за його словами, є вимушеним кроком.
  • Український лідер акцентував, що наша держава має право захищати свою енергетичну інфраструктуру, вдаючись до ударів по російських об'єктах.
  • Президент також зазначив, що Україна розробляє власну "армію дронів", здатних досягати цілей на відстані понад 1000 кілометрів углиб Росії. Однак він констатував, що лише дронами війну не перемогти.