Український лідер акцентував, що наша держава має право захищати свою енергетичну інфраструктуру, вдаючись до ударів по російських об'єктах. "Якщо немає протиповітряної оборони, щоб захистити нашу енергетичну систему, і росіяни її атакують, моє запитання: чому ми не можемо їм відповісти?" – заявив він.
Дивіться також Дрони ефективніші за санкції: чи можуть удари по НПЗ змусити Росію припинити війну?
Україна має давати відсіч агресору
Зеленський наголосив на важливості отримання далекобійних ракет ATACM-300 для стримування агресора. Президент вважає, що ці ракети дозволять знищити військові об'єкти в окупованому Криму та зупинити російські атаки з повітря.
Коли Росія має ракети, а у нас їх немає, вони атакують ракетами все – газові об'єкти, енергію, школи, заводи, цивільні будівлі. ATACM-300 – це відповідь,
– сказав Зеленський.
Президент також зазначив, що Україна розробляє власну "армію дронів", здатних досягати цілей на відстані понад у 1 000 кілометрів углиб Росії. Однак він констатував, що лише дронами війну не перемогти.
Крім того, голова нашої держави визнав, що реакція США на удари України по російських нафтопереробних об'єктах не була позитивною. Проте, за його словами, Вашингтон не може обмежити Україну у використанні власної зброї.
Ми використовували наші дрони. Ніхто не може сказати нам, що "ви не можете",
– цитує Зеленського газета The Washington Post.
Дивіться також Чи заборонили США бити по російських НПЗ: американський політолог пояснив реакцію Держдепу
Слід сказати, що у перші тижні березня 2024 року Україна завдала ударів по чималій кількості нафтопереробних заводів на території Росії, що призвело до суттєвого знищення спроможностей ворога. В ГУР констатували, що відповідні атаки впливають на боєздатність окупантів, оскільки створюють логістичні перешкоди.
Водночас видання Financial Times заявило з посиланням на власні джерела, що США закликають Україну утриматись від ударів по нафтових об'єктах на території Росії, оскільки це впливає на ціни на сировину у всьому світі.