Речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук підтвердив, що російський корабель "Павел Державін" був пошкоджений напередодні поблизу Севастополя.

Дивіться також У Севастополі міг підірватись корабель Росії "Павел Державін": що кажуть у ЗСУ

Російський корабель було пошкоджено 11 жовтня

Плетенчук додав, що наразі він не може розповісти всіх деталей щодо цього інциденту.

Я не можу вам надати ніякої інформації щодо обставин цього інциденту, назвімо це так, але факт такий є,
– заявив речник ВМС.

Він уточнив, що цей корабель належить флоту Росії, хоча раніше й Україна мала судно з такою назвою.

"Вони мають однакову назву. Наскільки я пам'ятаю, ще до війни був такий цікавий момент. Я можу лише зазначити, що це не український корабель", – сказав він.

Пошкодження корабля "Павел Державін": деталі

У мережі з'явилася інформація, що на зовнішньому рейді Севастополя з невідомих причин підірвався патрульний корабель Чорноморського флоту Росії "Павел Державін". Близько 10 години ранку було чутно звук вибуху.

Речник Одеської ОВА Сергій Братчук повідомив, що, за попередніми даними, корабель і справді підірвався на міні.

Керівниця пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк зазначала, що в ЗСУ уточнюють, чи це правда, проте зауважила, що "все може бути".

Україна знешкоджує Чорноморський флот Росії: деталі

  • Від початку повномасштабного вторгнення Росії українські військові провели серію успішних атак по Чорноморському флоту Росії. Одна з найбільш відомих операцій України закінчилася знищенням крейсера "Москва".
  • 13 вересня Україні вдалося завдати удару по судноремонтному заводу в Севастополі. Там було знищено два російські судна – великий десантний корабель "Мінськ" (Балтійський флот Росії) і дизель-електричний підводний човен "Ростов-на-Дону" (Чорноморський флот).
  • До цього українські військові пошкодили в районі Новоросійська великий десантний корабель "Оленегорський горняк". Крім того, у вересні Україна знищила штаб ЧФ РФ у Криму.
  • Росія після серії атак України почала переганяти Чорноморський флот до Новоросійська. У НАТО заявили, що атаки України по Чорноморському флоту серйозно обмежили здатності російських суден маневрувати у Чорному морі.