Ситуація у містах Казахстану

В Актобе, що на заході країни, мітингувальників розганяю з водометів. На відео з місця події чути звуки вибухів та пострілів.

До теми У Казахстані протестувальники висунули владі нові вимоги

За даними місцевих телеграм-каналів, так силовики намагалися відтіснити протестувальників від будівлі акимату, яку люди хотіли взяти штурмом. Поліцейським це вдалося й активісти почали розбігатися від адміністрації.

Силовики розганяють протестувальників в Актобе: відео

Мітингувальників відтіснили від акимату: відео

У місті Атирау схожа ситуація. Там протестувальники також штурмують акимат. Біля будівлі видно сотні людей та дим від світлошумових гранат.

Дивіться відео з розгону демонстрантів в Атирау:

Що відбувається в Алмати

У найбільшому місті Казахстану – Алмати – ситуація загострилася з самого ранку. Тисячі людей штурмували акимат. Вони прорвалися у будівлю через вікна та двері. Інша частина протестувальників вирушила до старої резиденції президента. Тепер там вся територія у диму й постійно чути вибухи.

Крім того, постраждала будівля, у якій розташований офіс партії Nur Otan. На відео видно вибиті вікна та знищений фасад.

Офіс партії Nur Otan після погромів: дивіться відео

На вулицях міста палає вогонь. Все тому, що протестувальники підпалили автомобілі силовиків. Задля збереження порядку вийшли військові.

Місцева влада закликала населення не виходити на вулицю. До речі, громадський транспорт в місті не працює, а аеропорт перестав приймати рейси.

Військові на вулицях Алмати: відео

Коротко про протести в Казахстані

Все, що потрібно знати про протести в Казахстані: дивіться відео