Таку заяву зробив спецпредставник США з питань України Курт Волкер у ефірі радіостанції "Ехо Москви".

Читайте також: У Росії знають, що вони є в Україні, – Волкер

"Вважаю, що Росія хоче, аби Україна була частиною великої російської орбіти, частиною великої слов'янської сім'ї, мала добрі стосунки з Росією та дружній до Росії уряд. Але за іронією, на виході виходить рівно протилежне. Уряд України зараз є більш скептичним щодо Росії, більш націоналістичним і прозахідним, ніж будь-коли. І це ставлення зараз зміцнюється в молодому поколінні українців, тому що все, що вони знають, це вторгнення Росії на територію їхньої країни і насильство, яке виходить від цього вторгнення. Так що це Росії вирішувати, в чому її інтерес, але поки це не працює", – підкреслює дипломат.

За його словами, мета Росії щодо України залишається такою, як і раніше, однак тактика її має змінитися.

"Окупаційне утримування території не працює. Звичайно, Росія буде вести боротьбу за серця та уми українців ще довго, і нікого це не повинно дивувати, але це повинно відбуватися на законному полі, а не коли Росія вторгається в Україну та забирає її території", – зауважив представник Держдепу.

Водночас він підкреслив, що війна на Донбасі приносить Росії лише збитки: санкції, втрату репутації у світі, військові витрати, людські втрати.

Читайте також: Волкер пояснив, як можна припинити війну на Донбасі та повернути Крим

"Росія, на мій погляд, хоче відчувати відповідальність за всіх російськомовних людей, де б вони не перебували, хоче чинити вирішальний вплив на сусідні країни, і хоче, щоб до неї ставилися як до однієї з найбільших сил у світі. І я не думаю, що ці інтереси Росії коли-небудь зміняться. Крім того, Володимир Путін хоче увійти в історію як миротворець. Як людина, яка відновила велич Росії та зробила її шанованою у світі країною", – констатував Волкер.