Про це Зеленський сказав у білій залі Героїв України, що у Маріїнському палаці, під час передачі нагород рідним загиблих бійців.

Важливо ЗСУ розпочали контрнаступ на Херсон, МАГАТЕ їде на ЗАЕС: основне за 187 день війни

Український лідер зазначив, що з 2014 року Україна протистоїть російській агресії. З 24 лютого наша держава бореться проти повномасштабного російського терору. Тисячі українців віддали свої життя, щоб ворогу не вдалося знищити наш народ і нашу свободу.

Країна завжди пам'ятатиме своїх захисників та захисниць. Героїзм наших воїнів назавжди в історії нашого народу, нашої держави. Ми зробимо все, аби історія кожного воїна стала відома всім у світі. Люди мають цінувати та пам'ятати все те, що зробили наші захисники,
– наголосив Зеленський.

29 серпня він передав ордени "Золота зірка" рідним семи героїв. За словами Зеленського, всі вони залишилися в бою назавжди, але вони точно будуть жити в історії.

Зеленський вручив ордени рідним полеглих Героїв України: дивіться відео

Нагородження рідних загиблих захисників / Фото Офісу Президента

Що відомо про День пам'яті Захисників України

Дата встановлена указом Володимира Зеленського у 2019 році в пам'ять про трагічні події 29 серпня 2014 року в Іловайську Донецької області. З середини серпня в місті точилися запеклі бої між окупантами та військовими ЗСУ. 24 – 25 серпня українські батальйони потрапили в оточення. 28 серпня в результаті переговорів було прийнято рішення про виведення українських захисників через "зелений коридор".

Однак 29 серпня російські військові відкрили вогонь по евакуаційній колоні. За офіційними даними, 366 українських воїнів загинули, 429 – отримали поранення різного ступеня тяжкості, 300 – потрапили в полон.

Зеленський звернувся до учасників Стратегічного форуму в Словенії: дивіться відео