Про це заявив начальник Управління державної охорони Валерій Гелетей на телеканалі Zik. Саме він в той час, у серпні 2014 року, був міністром оборони України.

"Це була найбільша поразка в інформаційній війні з Росією. Тому що Путін особисто давав гарантії "зеленого коридору". Путін особисто дав вказівку військовому керівництву Генерального штабу про те, щоб узгодити всі дії, пов’язані з виходом по цьому "зеленому коридор". Потім всі ці порушення відбулися. За нормами міжнародного права – це скоєння воєнного злочину, за що слід притягнути до відповідальності", – розповів Валерій Гелетей.

Читайте також: До яких провокацій вдаються російські військові на кордоні з Україною

За його словами, матеріали у цій справі були зібрані і передані до Міжнародного суду ООН в Гаазі.

"Всі ці матеріали підготували і направили в суд, щоб притягнути Путіна і військових керівників Генерального штабу до відповідальності", – зазначив Гелетей.

Читайте також: Неопалимі: Іловайська історія Донбасу

Іловайський котел – трагічний епізод війни на сході України (друга половина серпня-2014). Біля міста Іловайськ (Донецька область) розгорнулися запеклі бої між українськими військами (підрозділи добровольців, ЗСУ і МВС) та терористами (незаконні збройні формування "ДНР" і російські частини).

Іловайськ має важливе стратегічне значення, бо розташований за 25 км на схід від Донецька. Якби українська армія звільнила місто від бойовиків, то відрізала б Донецьк від постачання зброї та боєприпасів з Росії.

29 серпня 2014 року українські бійці почали виходити з Іловайського котла через так званий "зелений коридор", про який говорив особисто президент РФ Володимир Путін. Проте дорогою колони українців були підступно розстріляні терористами і російськими військовими. За офіційною інформацією, загинули 366 українських військових, 249 були поранені, 128 опинилися у полоні. Ще 158 вважаються зниклими безвісти. За неофіційними даними, загинули близько 1000 українців.