Цього разу президент звернувся з потяга. Ймовірно, він повертався з Херсонщини, де він був у відрядженні.

Дивіться також Головне, щоб вони були адаптовані до ракет "повітря – земля": чим допоможуть ЗСУ МіГ-29

Володимир Зеленський сказав, що вдячний за Польщі та Словаччині за ухвалені рішення щодо МіГів для України.

Це вагомо посилить захист нашого неба. Але ми потребуємо сучасніших літаків, ісаме про них ми з вами говорили. Хіба є раціональна мотивація у затягуванні щодо сучасніших літаків?,
– наголосив він.

Український лідер нагадав, що ворог постійно залякував світ, і коли мовилося про передачу "Леопардів", і коли говорили про надання Україні інших сучасніших танків.

"Сучасніші танки вже в Україні. То що зробила Росія у відповідь? Ми всі маємо звикнути, що держава-терорист блефує частіше, ніж може піти на ескалацію. Все зло проти України і всієї Європи, на яке Росія була здатна, вона вже робить", – наголосив Зеленський.

Володимир Зеленський відреагував на надання МіГів: дивіться відео

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат неодноразово наголошував, що сучасні західні літаки, зокрема F-16, змогли б завоювати перевагу в повітрі, стати надійним щитом проти ворожих крилатих ракет і дронів, крім того, ефективно і безпечно завдавати точкові удари, "душити" ППО, перебивати логістику ворога, командні пункти тощо.

Тим часом міністр оборони України Олексій Резніков влучно підмітив, що з настанням весни в Україну традиційно прилітають птахи.

МіГ-29 зі Словаччини матимуть багато роботи, захищаючи Європу. Наші ВПС готові прийняти більше літаків і захистити наше небо!,
– наголосив міністр.

Він також подякував за співпрацю словацькому прем'єр-міністру Едуарду Геґеру, міністру оборони Ярославу Надю та народу Словаччини.

Україна отримала літаки від Словаччини

23 березня Словаччина розпочала передачу Україні винищувачів МіГ-29. Чотири літаки вже були доставлені на територію країни. Трансфер здійснили українські пілоти, ВПС Словаччини гарантували безпеку. Інші літаки будуть передані Україні найближчими тижнями. Словацький уряд запевнив, що і надалі допомагатиме Україні рятувати людські життя.