Напередодні зустрічі український лідер неодноразово наголошував, що ми очікуємо від американської сторони скасування обмежень на застосування західної зброї по військових обʼєктах на території Росії, були й розмови про нову допомогу від США. Про те, які заяви лунали та які рішення ухвалили на зустрічі Володимира Зеленського та Джозефа Байдена, читайте у матеріалі 24 Каналу.

Дивіться також Умєров підбив підсумки роботи української делегації на саміті НАТО

20:59, 11 липня

Зеленський подякував Байдену за його особисту реакцію після російського удару по дитячій лікарні "Охматдит" у Києві 8 липня, за допомогу в енергетиці. Він нагадав про потребу другого Саміту миру цього року.

20:50, 11 липня

Звичайно, нам потрібні деякі швидкі кроки, деякі, щоб зняти всі обмеження для наших українських солдатів,
— заявив Зеленський, маючи на увазі дозвіл для України бити західною зброєю по військових цілях на російській території.

20:40, 11 липня

Український президент під час зустрічі подякував США за всю військову допомогу.

Ви згадували про Харків. Завдяки вашій підтримці та завдяки нашим солдатам (можлива оборона Харкова – 24 Канал). Це справді була важка робота, але вони зробили це, і разом ми зберігаємо незалежність і свободу України, і це історичні дії, які захистять світ від подібних воєн,
– сказав глава держави.

20:30, 11 липня

Американський лідер додав, що Сполучені Штати працюють із союзниками по НАТО над тим, щоб Україна отримала винищувачі F-16 цього літа. "У нас багато спільної роботи", – звернувся Байден до Зеленського.

20:10, 11 липня

США будуть з Україною "на кожному кроці", – Байден

При цьому, за словами президента США, зараз йде робота над тим, щоб Україна використовувала винищувачі F-16 цього літа.

20:01, 11 липня

Байден заявив, що за останні кілька місяців баланс на фронті в Україні "змістився". Водночас, за його словами, українським захисникам вдалося зупинити російських окупантів у Харківській області, а також завдавати ворогові значних втрат.

І це дало зрозуміти, що Росія не переможе в Україні. Україна переможе,
– заявив американський лідер.

20:00, 11 липня

Байден оголосив новий пакет допомоги Україні, але не розкрив деталей

Це сталося на початку зустрічі Зеленського з президентом США у Вашингтоні. За словами Байдена, деталі пакета обговорять під час розмови.

Це вже восьмий після підписання допомоги пакет військової підтримки Києву. Його розмір становитиме 61 мільярд доларів США.