Мало того, ці дії суду не повинні вплинути на позицію Євросоюзу щодо України.
“Ми не думаємо, що наші європейські партнери якимось чином можуть пов’язувати угоду про асоціацію та ЗВТ зі судовою справою Юлії Тимошенко. Тому що є чіткий перелік вимог до країни, яка претендує на політичну асоціацію - Україна цих вимог цілком дотримується, а те, що комусь здається, що Юлія Тимошенко має бути понад законами - це їх особиста думка. В жодній країні статус опозиціонера не ставить людину понад законом”, - каже директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.
Тим часом про арешт Тимошенко заговорив і чинний Прем'єр. Говорить неохоче, проте - конкретно.
“Я судовими справами не займаюся, у нас суд від уряду відділений. Я не буду говорити нічого про суд, я там вчора був, я бачив як знущалися над судом: не раджу нікому знущатися над судом, нікому, бо суд - основа нашої держави. Повторюю - нікому не раджу знущатися”, - сказав Прем’єр-міністр України Микола Азаров.
Опозиціонери ламають голову, як витягнути свого лідера з-за ґрат. Заступник голови Верховної Ради Микола Томенко уже ініціює скликання позачергового засідання парламенту.
“Питання тільки одне, яке ми будемо виносити - ситуація, яка склалася довкола арешту Юлії Тимошенко. Це, можливо, буде і заслуховування інформації генерального прокурора, і обговорення ситуації, і точка зору, яка вмотивована необхідністю правоохоронних органів діяти в такий спосіб, ми зараз ведемо дискусію щодо конкретних питань і їх формулювань”, - сказав віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко.
Для проведення позачергового засідання необхідно підписи 150 депутатів. Чи вдасться об’єднати стількох опозиціонерів невідомо, адже частина нардепів у відпустках.
Нагадаємо, 5 серпня суддя Печерського райсуду Родіон Кірєєв змінив для Юлії Тимошенко запобіжний захід з підписки про невиїзд на арешт.