Про це сьогодні, 20 травня, під час брифінгу дружин бійців з "Азовсталі" у турецькому Стамбулі повідомила Наталія Зарицька, передає 24 канал.

Читайте також Побратимів випалило до кісток, – дружина захисника "Азовсталі" поділилась моторошною розповіддю

Вона сказала, що кожен сантиметр цього евакуаційного шляху супроводжується смертельною небезпекою.

Росіяни калічать людей

Дружина бійця зазначила, що весь час від початку війни Росії проти України вона перебувала в Києві, тому знайома з усіма жахами, які вчиняли російські окупанти, і знає, які каліцтва вони завдавали людям.

Російські окупанти вдаються до тортур, до жорсткого поводження з людьми, до наруги над гідністю, до звірств, і до всіх видів вбивств,
– сказала Зарицька.

Українські дружини бійців з "Азовсталі" хочуть завадити тому, щоб така доля спіткала і їхніх чоловіків, тому звернулись до всього світу, нагадавши, що існує межа усього – добра і зла, свободи і несвободи, світла і темряви, неба і землі.

Ми з усім світом об’єднані проти зла. Аби витягти наших бійців, наших героїв зі зла на сторону добра,
– заявила дружина бійця.

Дружини та матері хочуть створити свій комітет

Зарицька від імені усіх дружин та матерів захисників, що боронили Маріуполь, повідомила про намір створити організацію – громадський комітет з захисту прав українських військовослужбовців, які потрапили у полон.

Основне завдання комітету – якнайшвидше повернення додому українських захисників.

Ми закликатимемо світові медіа, державних лідерів, лідерів моральних та релігійних спільнот до збереження життів чоловіків та жінок, які зараз знаходяться на межі життя та смерті,
– додала дружина бійця, якого евакуювали з "Азовсталі".

Також вона повідомила, що на меті комітету є контакт з матерями російських бійців і вимагання дотримання світом та Росією Женевських конвенцій.

Евакуація захисників Маріуполя: головне

Нагадаємо, що в Маріуполі 16 травня розпочалась евакуація українських військових, котрі обороняли завод "Азовсталь". У той день 53 важкопоранених військових вивезли із заводу до медичного закладу в тимчасово окупований Росією Новоазовськ. Ще 211 воїнів доставили в Оленівку через гуманітарний коридор.

У Генштабі ЗСУ заявили, що розуміють ризики такої евакуації, але сподіваються, що Росія стримає слово. Захисників Маріуполя мають обміняти на російських полонених.

Міжнародна організація Червоний Хрест почала реєстрацію евакуйованих з "Азовсталі" українських бійців. Йдеться про сотні українських військових.

У Міністерстві оборони Британії сьогодні, 20 травня, повідомили, що з металургійного комбінату "Азовсталь" у Маріуполі вже вийшло близько 1700 українських військових.

Водночас в Інституті з вивчення війни припустили, що Кремль міг погодитися на евакуацію з "Азовсталі", щоб проголосити Маріуполь своїм.

Вчора Володимир Зеленський зазначив, що до евакуації бійців з "Азовсталі" прикута увага всього світу. Також він запевнив, що робить все, аби найвпливовіші сили світу долучилися до порятунку бійців маріупольського заводу.

До теми – захисник Маріуполя показав потужні фото на розвалах: відео