Про це на брифінгу "Медіацентру України" розповів бригадний генерал, заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов, інформує 24 канал.

Читайте також Маріуполь на порозі глобальної екологічної катастрофи, що вийде за межі міста та країни

Питання евакуйованих захисників залишається особливо чутливим

Кожен свідомий громадянин хвилюється за наших захисників, яких евакуювали з "Азовсталі" у тимчасово окупований Новоазовськ, оскільки розуміє, на що здатна Росія.

Ворог наш підступний, але віримо, що слово, яке було надане ними, буде виконане,
– зазначив Олексій Громов.

За його словами, цим питанням займається не лише він та Генштаб ЗСУ, а й ціла група професіоналів та кожен українець, який хвилюється за долю героїв Маріуполя.

Водночас речник ДСНС Олександр Хорунжий, описуючи ситуацію на фронті, зазначив, що станом на 19 травня у Маріупольському напрямку інтенсивність бойових дій знижена. За його словами, це допомагає продовжити відповідні заходи з евакуації наших військових.

Маляр розповіла, що операція має декілька складних етапів

Раніше заступниця міністра оборони України Ганна Маляр розповіла, що перемовини щодо евакуації наших військових тривають, водночас будь-яка інформація, оголошена публічно, може зашкодити процесу. Вона звернулася до активістів із проханням не висвітлювати деталей інформаційних кампаній з обміну полонених, оскільки часто це перешкоджає перемовинам та сповільнює обмін.

Евакуація захисників Маріуполя із "Азовсталі": головне

  • Уночі 16 травня стало відомо про початок евакуації важкопоранених українських військових з металургійного заводу "Азовсталь".
  • 53 важкопоранених військових евакуювали до лікарні у тимчасово окупований Новоазовськ, де їм зобов'язані надати медичну допомогу. Ще 211 українських захисників вдалося вивезти до Оленівки.
  • Згодом українських бійців повинні обміняти на російських військовополонених. Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук підкреслила, що евакуйованих воїнів з "Азовсталі" неодмінно повернуть на підконтрольні Україні території. Але наразі потрібно стабілізувати їхній стан.
  • Водночас Держдума Росії планує внести правки, які можуть унеможливити процес обміну захисників Маріуполя. У Росії заявляють, що хочуть визнати "Азов" терористичною організацією. Своєю чергою Маляр переконана, що ці заяви лунають лише для внутрішньої російської аудиторії.

До теми – азовців помістили у СІЗО Ростова та Таганрога: деталі у відео