Про те, в чому головні загрози та які їхні причини раднику міського голови Маріуполя Петру Андрющенку розповів лідер екологічного руху Маріуполя Максим Бородин.
Читайте також Окупанти здійснюють престури в Маріуполь: мета – фейки про руйнування міста українцями
Перша загроза – тіла загиблих
За словами Бородина, одна з головних загроз та причин екологічної катастрофи – тіла загиблих від рук російських окупантів людей, які були поховані у дворах. Адже трупна отрута може потрапляти у водопровідні системи, підземні джерела, а також річки та моря, а могили загиблих знаходяться поряд з комунікаціями водопостачання та водовідведення.
Зараз, коли окупанти намагаються подати воду у систему водопостачання, у зв'язку з масовими пошкодженням труб, більшість води затоплює вулиці та змиває трупну отруту, бактерії та інше з похованих поряд людьми. Ця змита, заражена вода несе пряму небезпеку як для тих, хто планує використовувати воду з крана, так і для тих, хто планує разом з потеплінням купатися у морі,
– пояснив Бородин.
Інша проблема, що пов’язана з трупами людей – потепління. Через це процес розкладення трупів померлих буде відбуватись не тільки біля будинків, а й тих тіл, які залишилися під завалами зруйнованих будинків. Разом зі зливами заражені води підуть ще й у море.
Каналізаційні стоки зруйновані окупантами
Лідер екологічного руху Маріуполя зазначив, що друга проблема – зруйновані насосні станції перекачування каналізаційних стоків, або їх затоплення через те, що вони не працювали тривалий час через відсутність електроенергії.
Зараз разом зі спробами окупантів відновити водопостачання, вода через пошкодження у трубах водопроводу та каналізації почне змішуватися з фекальними стоками і вже заражена буде рухатися далі до людей,
– розповів про наслідки Бородин.
Також у місті проблеми з очищенням води на станції біологічного очищення стоків. Адже навіть не відомо, чи залишилась станція цілою після обстрілів окупантами. Якщо таки вона не зазнала пошкоджень, її робота все ж не можлива через те, що для повноцінної діяльності станцію потрібно постійно підтримувати в робочому режимі.
Сміття та відходи вже частково затоплені водою
Бородин зазначив, що ще одна причина екологічних проблем в тому, що в Маріуполі не працює збір побутового сміття, тому воно просто збирається поруч із будинками і частково затоплюється водою з пошкоджених труб водопостачання та від дощів. В результаті ці води, заражені бактеріями, також потрапляють у ґрунтові води, річки та море.
Через це виникає проблема, адже все, що потрапляє під землю з трупів та сміттєзвалищ біля будинків, буде у тих джерелах, з яких люди братимуть воду. А зі спекою інфекційні хвороби зростатимуть шаленими темпами.
Через забруднені річки та море риба, яка буде ледь не єдиним способом для людей харчуватись, теж буде небезпечною для споживання. Адже, крім всього згаданого, у море потраплятимуть також важкі метали та хімічні речовини від снарядів та їх вибухів. Ця проблема пов’язана, за словами Бородина, з тим, що в Маріуполі російські окупанти використовували багато забороненого озброєння.
Окрім цього, екологічну катастрофу спровокують й наслідки ворожих обстрілів металургійних комбінатів в Маріуполі.
Відомо, що окупанти використовували надважку зброю, тому могли пошкодити захисну дамбу, яка не дозволяла воді з хімічного відстійника потрапляти до моря. Також спеціальні запалювальні снаряди з вмістом фосфору, які використовували росіяни, також в майбутньому потраплять до моря.
Вас може зацікавити – Арестович припустив, на які напрямки Путін перекине війська з Маріуполя: відео