Насправді його звати Анатолій Чепіга і він має звання полковника ГРУ РФ.

Читайте також: Один з підозрюваних в отруєнні Скрипалів міг воювати на Донбасі, – розслідування

Розслідувачі також припускають, що він міг воювати разом з кадровими російськими військовими на українському Донбасі, за що був удостоєний найвищої державної нагороди Росії – героя Російської Федерації "за проведення миротворчої місії".

Своє альтер-его "Руслан Боширов" Чепіга отримав після переїзду в Москву, де закінчив Академію ГУ ЗС РФ, яку на сленгу ГРУ називають "консерваторією".

Аби з'ясувати справжнє ім'я Боширова, розслідувачі вивчали дані про випускників військових училищ, де співробітників військової розвідки готують для операцій за кордоном. І таки знайшли: світлина із зображенням дуже схожого на Боширова чоловіка була в фотоархіві Далекосхідного вищого загальновійськового командного училища. Навчальний заклад, до слова, називають найкращим вузом, де готують розвідників.

Скрипалі отруєння
Підозрювані у справі отруєння Скрипалів

Його Чепіга закінчив із відзнакою й у складі 14 бригади спецназу ГРУ взявся за активне виконання робочих обов'язків. Служив у бригаді, чиї бійці брали участь у чеченських війнах. І навіть отримав від Володимира Путіна звання Героя Росії.

Так званою "миротворчою" місією, за яку Чепигу і удостоїли почесного звання героя, ймовірно була участь у конфлікті в Україні. Журналісти стверджують: його підрозділ не раз помічали біля нашого кордону наприкінці 2014 рокку.

Тим часом речниця російського МЗС Марія Захарова традиційно запевнила: нове розслідування – провокація. Мовляв, таким чином британці хотіли посилити ефект від виступу своєї прем'єрки Терези Мей в Радбезі ООН. Та вчора вкотре звинуватила Москву в захопленні територій та використанні хімічної зброї в інших країнах.

Новий вкид по Петрову і Боширову здійснили одразу ж після виступу Терези Мей в Радбезі ООН на тему зброї масового знищення, у ході якого вона вкотре озвучила звинувачення на адресу Росії. Доказів немає – і відповідно вони продовжують інформаційну кампанію, основне завдання якої – відвернути увагу від головного питання: що трапилось у Солсбері,
– заявила Захарова.

Нагадаємо, 5 вересня британська поліція оприлюднила нові резонансні деталі у справі про розслідування отруєння у Солсбері колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії. Зокрема, британська прем’єрка Тереза Мей заявила, що підозрювані у виконанні отруєння Скрипалів Олександр Петров та Руслан Боширов є офіцерами ГРУ Росії.

Вже 12 вересня Путін особисто заявив, що у Росії знайшли підозрюваних у замаху на Скрипалів, а 13 вересня пропагандисти RT опублікували інтерв’ю з людьми, які називають себе Бошировим і Петровим.

Згодом, Bellingcat і The Insider з’ясували, що підозрювані в отруєнні у британському Солсбері екс-агента Сергія Скрипаля та його доньки Юлії – Олександр Петров і Руслан Боширов – справді є працівниками російських спецслужб.