Координаційний штаб оприлюднив заяву з приводу оприлюдненої у ворожих пропагандистських ресурсах інформації. Мовиться про падіння російського військово-транспортного літака Іл-76, який нібито перевозив українських військовополонених.

Дивіться також Військовий літак Іл-76 упав у Бєлгородській області, – ЗМІ

Росіяни продовжують розповсюджувати ІПСО

Російські ЗМІ почали ширити інформацію, що на літаку Іл-76 буцімто перебували 65 українських військовополонених, яких буцімто перевозили до Бєлгородської області для обміну. Кажуть, що 6 членів екіпажу літака та 3 людини супроводу загинули.

У Координаційному штабі повідомили, що вони та інші профільні структури збирають та аналізують всю необхідну інформацію. Вони закликали ЗМІ та громадян утриматися від поширення неперевіреної інформації до оприлюднення офіційних заяв або коментарів уповноваженими особами або органами.

Ворог активно здійснює інформаційні спецоперації, спрямовані проти України, які мають на меті дестабілізацію українського суспільства,
– йдеться в повідомленні.

Водночас у відомстві попросили відповідально ставитися до поширення чутливої інформації та користуватися лише офіційними джерелами.

Що відомо про падіння Іл-76

  • Близько 11 години стало відомо, що у Бєлгородській області впав російський військовий літак Іл-76. Російські ЗМІ писали, що губернатор регіону та МНС виїхали до Корчанського району, де, ймовірно, і могло здійснити невдалу посадку десь у полі повітряне судно.
  • Пізніше цю інформацію підтвердили у російському оборонному відомстві. Там написали, що Іл-76 впав близько 11:00 у Бєлгородській області. Відомо, що до місця падіння Іл-76 у Бєлгородській області вилетіла комісія ВКС, щоб встановити причини катастрофи. Пізніше повідомили, що літак Іл-76 впав за 5 – 6 кілометрів від села Яблуневе, що у Корочанському районі Бєлгородської області. Відомо, що падіння сталося біля храму Дмітрія Солунського.
  • Згодом у Збройних силах України підтвердили падіння літака. У ЗСУ уточнили, що ворожий Іл-76 перевозив ракети для ЗРК С-300, саме з цих комплексів росіяни часто б'ють по Україні. У Міноборони наразі не можуть підтвердити, що літак уразили українські Сили оборони, оскільки "ще з'ясовують інформацію".
  • Мережею почали ширитися перші кадри падіння літака Іл-76.