Після 15 листопада воєнний стан та мобілізацію у разі потреби можуть продовжити. Таких продовжень було 8 з початку повномасштабного вторгнення.

Дивіться також Мобілізація в Україні: що робити, якщо в ТЦК ігнорують право на відстрочку

Закон поки не вступить в дію

Парламентський комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки підтримав подовження дії воєнного стану та загальної мобілізації на 90 діб. Тепер відповідний законопроєкт має ухвалити Верховна Рада України – продовження дії воєнного стану та загальної мобілізації розглянуть на найближчому засіданні. Для ухвалення рішення необхідно набрати мінімум 226 голосів.

Законопроєкти щодо продовження дії воєнного стану та мобілізації 26 липня зареєстрував президент України Володимир Зеленський. Згідно з документами, воєнний стан продовжать з 18 серпня на 90 діб – тобто до 15 листопада 2022 року.

Продовження дії воєнного стану та мобілізації

  • Для продовження воєнного стану та мобілізації Президент підписує два укази та подає на затвердження у Верховну Раду. Потім законопроєкт направляють на ухвалення до Комітету з питань оборони. Після цього за продовження голосує Верховна Рада.
  • Вперше воєнний стан та мобілізацію Верховна Рада запровадила 24 лютого 2022 року. Надалі їх продовжували 15 березня, 21 квітня, 15 серпня і 16 листопада 2022 року та 7 лютого і 2 травня 2023 року.
  • У разі ухвалення це буде 8 продовження воєнного стану та мобілізації від початку повномасштабного вторгнення.