Президент України Володимир Зеленський традиційно звернувся до героїчного українського народу. З-поміж іншого глава держави розповів про гарантії безпеки, які захистять Україну в майбутньому.

Читайте також У Кремлі не проти, щоб Херсонщина увійшла до Росії: згадали про "кримський сценарій"

Гарантії безпеки для України

Володимир Зеленський наголосив на тому, якою важливою для безпеки України була його участь у зустрічі G7. Наша країна постійно шукає партнерів, які гарантують наш суверенітет та недоторканність, а підтримка та захист від найсильніших країн світу – це безпека України на десятиліття.

Це вперше в історії нашої держави, коли є можливість зафіксувати такі гарантії. Не щось у меморандумі, не якесь декларативне бажання якогось курсу, а конкретні гарантії. Не тільки юридично вагомі, а й прописані так, щоб було зрозуміло: що конкретно, хто конкретно і як конкретно нам гарантує,
– розповів президент.

Він наголосив, що не варто очікувати швидкого результату, мовляв, за кілька днів все запрацює. Але президент переконаний у тому, що травень 2022 року матиме для історії України особливе значення.

Війна Росії з Україною: коротко про важливе

  • Одещина опинилася під потужними ракетними обстрілами російських окупантів. Очільник Одеської ОВА Максим Марченко розповів подробиці про наслідки атак ворога.
  • Росіяни вигадали, як "покарати" ті підрозділи, які зазнали великих втрат у боях з українськими героями. Вони доукомплектовують їх тими, кого мобілізували на окупованому Донбасі. Цікаво, що самі росіяни називають новоприбулих "марними тварюками". Вони навіть погрожують їх розстріляти, щоб до них відправили "нормальних людей".
  • Разом з тим прислати інших солдатів у свої підрозділи росіяни просто не можуть. Прихована мобілізація не дала результатів, охочих їхати помирати в Україну вкрай мало. Деяким підрозділам навіть повідомили, що ротації до завершення так званої "спецоперації" не буде.

Дивіться відео звернення Володимира Зеленського до народу України