Аліса та її мама були серед тих сотень мирних мешканців, які переховувалися на території "Азовсталі" від російських обстрілів. При цьому переховуватися у підвалах, адже завод постійно атакували, у тому числі й за допомогою важких авіабомб. А цивільним два місяці не давали можливість вийти з оточення.

Читайте також Вони не здадуться в полон, бо росіяни їх вб'ють, – дружина пораненого бійця на "Азовсталі"

У середині квітня в мережі опублікували відео з чотирирічною Алісою, яка звертається з проханням до всього світу, щоб їй допомогли евакуюватися із "Азовсталі". Окрім неї, там перебували ще чимало дітей.

Лише на початку травня з території заводу вдалося визволити частину цивільних. З ними – й Алісу з мамою. Жінка – медик, і весь цей час, поки була на "Азовсталі", надавала допомогу пораненим.

Але після цього дитину розлучили з мамою. Дівчинку відвезли в Запоріжжя разом із рештою евакуйованих. Натомість жінка потрапила у "фільтраційний" табір окупантів. Її доля зараз невідома.

Алісу прихистила одна з працівниць Запорізької військової адміністрації.

Владі доволі швидко вдалося відшукати родичів дівчинки. За даними уповноваженої з прав людини Людмили Денісової, до Запоріжжя прибув її дядько. Він забрав дівчинку, і вони зараз прямують до одного з регіонів на Заході України.

Невдовзі до Аліси має приїхати її бабуся, яка перебуває в Польщі. Дівчинку передадуть їй під опіку як дитину, яка в умовах воєнного стану залишилась без піклування батьків.

"Втім, ця історія матиме щасливе завершення лише після звільнення мами дівчинки з "фільтраційного" табору та повернення її з окупованої території. Закликаю міжнародні організації долучитися до визволення українців, які перебувають у полоні, задля поновлення права дітей на батьківське виховання, що передбачено Конвенцією ООН про права дитини", – звернулася до світової спільноти Людмила Денісова.

Евакуація цивільних з "Азовсталі"

Мирні мешканці Маріуполя понад два місяці були змушені ховатися в підвалах заводу "Азовсталь" від російських окупантів. Дехто з них за цей час не бачив сонячного проміння через постійні обстріли.

Лише на початку травня окупанти дозволили евакуацію цивільних. При цьому навіть в ООН відзначали складність цієї роботи, адже росіяни неодноразово порушували погоджений режим тиші.

Загалом вдалося вивезти понад 600 маріупольців. Спочатку повідомлялося, що цивільних на заводі більше не залишилося. Але згодом з'явилася інформація, що ще понад сотня мирних мешканців можуть бути під завалами на території "Азовсталі".

Попри це, росіяни й надалі активно намагаються взяти завод штурмом. Вони планували захопити весь Маріуполь до 9 травня, але опір українських бійців зламав їхні плани.