Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час брифінгу наголосив, що головною умовою для проведення саміту є стале припинення вогню на Донбасі, повідомляє 24 канал.

До речі Зеленський заявив, що "нормандська четвірка" скоро зустрінеться, у Кремлі це заперечили

Режим тиші дозволить перейти до виконання інших пунктів, про які домовились у Парижі. Україна зацікавлена у проведенні зустрічі і активно працює над її організацією.

Все в руках російської сторони. Якщо Росія так само буде дотримуватися того, про що домовилися,
– сказав Кулеба.

Глава МЗС уточнив, що українська активно-наступальна позиція викликає різну реакцію в РФ, але Україна не буде зупинятись. Загалом Україна виступає за збереження нормандського формату і продовження функціонування мінського процесу щодо врегулюванню ситуації на Донбасі.

"Наша позиція дуже проста: ми будемо глибоко шкодувати, якщо якісь російські кроки будуть спрямовані на руйнування якого-небудь елементу нормандського формату або мінського процесу", – додав політик.

Зауважимо, що Київ сподівається, що саміт проведуть у найближчі місяці у Берліні. Водночас у Кремлі вважають, що наразі для зустрічі у нормандському форматі нема підстав.

Що відомо про попередню зустріч?

Востаннє перемовини за участю лідерів країн "нормандської четвірки" пройшли 9 грудня 2019 року в Парижі. Це був перший такий захід із 2016 року та третій загалом. Під час паризького саміту політики досягли низку домовленостей щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

нормандський формат домовленості
Що відомо про попередні домовленості у Парижі / Інфографіка 24 каналу