Вселенський Патріарх звернувся до українців перед своїм від'їздом. Про це повідомив прессекретар ПЦУ архієпископ Євстратій Зоря орієнтовно о 21:48 24 серпня.

До теми Патріарх Варфоломій та митрополит Епіфаній відслужили літургію у Софії Київській

Варфоломій звернувся до українців перед від'їздом

Архієпископ Євстратій Зоря розповів, що Патріарх попрощався з Україною.

Дякую і благословення всім!
– сказав Вселенський Патріарх.

Варфоломій перебував в Україні з вечора 20 серпня, тобто 4 доби.


Варфоломій покинув Україну / Фото з фейсбуку Євстратія Зорі

Прессекретар ПЦУ розповів, що за 4 доби перебування в Україні Патріарх Варфоломій провів 30 заходів – від особистих зустрічей до багатотисячного богослужіння у Святій Софії. Тобто – 7 – 8 заходів на день.

Його рівень працездатності – вражає,
відзначив архієпископ Євстратій Зоря.

Коротко про візит в Україну Вселенського Патріарха Варфоломія

  • Ввечері 20 серпня Варфоломій прибув в Україну. Це трапилось на запрошення президента Володимира Зеленського. Про свій візит в Україну на День Незалежності Варфоломій повідомив ще у 2020 році.
  • Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль особисто привітав Патріарха в Україні. Він зазначив, що це символічний та важливий візит для нашої держави.
  • Також з Вселенським патріархом Варфоломієм зустрівся Володимир Зеленський. Президент подякував Вселенському патріарху за підтримку дітей українських воїнів, які втратили батьків через російську агресію.
  • 21 серпня у Михайлівському соборі пройшла подячна молитва з Варфоломієм.
  • 22 серпня на території біля Софійського собору в Києві Патріарх Варфоломій та митрополит Епіфаній разом відслужили літургію. Це вперше патріарх відвідав Україну після здобуття томосу.