До заходу долучились партнери, зокрема, EPAM Ukraine. Представники організацій, які допомогли провести подію, також зіграли у символічному матчі-відкритті та вже висловили сподівання, що наступного разу приймуть вдвічі більше спортсменів, пише 24 Канал.

Дивіться також У віці 59 років неочікувано помер ексасистент головного тренера збірної України з баскетболу

Зовсім інший баскетбол

У перший день змагань команди зіграли стикові матчі. Наступного дня, 11 травня, відбулися плей-оф та фінальні ігри. За підсумками змагань переможцями стали:

  • 1 місце – команда "Братани";
  • 2 місце – команда "Титани Львів";
  • 3 місце – команда MayDay.

Всеукраїнські змагання з баскетболу на кріслах колісних у Києві: дивіться відео

Також на турнірі були присутні представники партнерів заходу. Зокрема, Дмитро Якимець, керівник ESG-проєктів в EPAM Україна, поділився своїми думками.

Повернення ветеранів додому та адаптація до цивільного життя може бути у кількох напрямках: професійна перекваліфікація, освіта, навчання, фізична реабілітація та реабілітація через спорт. У кожному з цих напрямків ми працюємо. Проєкт із адаптивного спорту полягатиме у масштабуванні цих ініціатив на локальні рівні, на рівні областей, громад,
– пояснив він.

баскетбол
У заході взяли участь 66 спортсменів / Фото "Повернись живим"

Серед учасників були такі, що спробувати волейбол на кріслах колісних всього за 5 днів до змагань на спеціальному тренувальному таборі, однак це не завадило отримати задоволення від гри. Ветеран Олександр Баталов відзначив, що це було насправді неймовірно, хоч і незвично.

Ми трішки синхронізувалися спробували. Задоволення неймовірне, мозок перезавантажується, плюс побратими, ти спілкуєшся, ти щасливий. Плюс це відволікає від буденності, забезпечує постійно гарний настрій, ти посміхаєшся, ти живеш зараз і тут,
– додав ветеран.

Метою цього заходу було привернення уваги до інтеграції захисників та захисниць України у звичайне життя через адаптивний спорт. Для гостей облаштували велику зону відпочинку, де був фудкорт, VR- та PlayStation-споти, а також зона для відновлення. На заході можна було ближче познайомитися з адаптивними видами спорту: зокрема, стрільбою з лука, греблею, настільним тенісом тощо.

баскетбол
Серед учасників є такі, що вперше спробували себе у цьому спорті / Фото "Повернись живим"

Керівник ветеранського відділу центру ініціатив "Повернись живим" Тарас Ковалик наголосив, що для людей після травми поранення чи захворювання критично важливо якомога швидше почати рухатися, не відчуваючи бар'єрів.

Змагання з баскетболу на кріслах колісних – це прекрасний приклад ефективної командної гри, під час якої відчувається, як на майданчику вирує енергія руху та життя. Цей спорт показує всім, що незалежно від травм, поранень чи захворювань, які бійці та бійчині отримали при виконанні службових обов’язків, вони, граючи, можуть продовжувати боротися, радіти, отримувати замовлення і не відчувати при тому жодних обмежень,
– зазначив він.

За його словами, адаптивний спорт – це саме те, що дозволяє людям, які втратили кінцівку чи мають видимі або невидимі поранення, відчути, що вони спроможні робити успішний рух, і конкурувати з іншими на майданчику. Це безсумнівно дуже важливо для психологічного стану, для впевненості в собі та у своєму тілі.