Історію бізнесмена та радника командувача НГУ на громадських засадах у новому матеріалі розповів проєкт "Український Свідок". Також там розповіли про особливості роботи бригади "Хартія" та чим вона відрізняється від інших.

Дивіться також Таємний проєкт Кремля․ Дезертирство, п'яні перестрілки, втрати: чим живе нова бригада Росії

Історія мільйонера у війську

На початку повномасштабного вторгнення Всеволод Кожемяко створив добровольчий підрозділ "Хартія", який згодом переріс у 13-ту бригаду НГУ. Цей підрозділ брав участь у Слобожанському контрнаступі, а також допомагав ліквідовувати загарбників у боях за Харків, Сватове та Бахмут.

Всеволод розповів, що намагається залучати кошти для армії максимально ефективно. Він підтягує волонтерів та меценатів, його повністю влаштовує робота у приватному секторі. Мільйонер переконує, що державні посади обмежують власний потенціал, а це йому не підходить.

Всеволод Кожемяко допомагає НГУ та розвитку війська / Український свідок

Діяльність "Хартії" спрямована на побудову армії нового зразка. Реформи спрямовані на те, щоб підрозділ виконував задачу та втрачав менше людей, ніж інші. Так ефективність сформування побачать всі. Особливо важливою є мотивація.

Коли є мотивація, то зростає ефективність навчання. Наша основна цінність – це життя людини. Треба навчати людей виживати, а потім оборонятися. Виживати, оборонятися, наступати. Так це працює,
– розповів Кожемяко.

Радник командувача НГУ на громадських засадах впевнений, що суспільство в Україні змінилося. Ще з 2014 року у нас почав формуватися кістяк нації – нове покоління, що зростає на патріотично налаштованих митцях. Всеволод Кожемяко вірить, що українці зможуть уникнути деяких помилок у майбутньому. У нас немає вибору – ми повинні перемогти.

Ситуація на фронті: останні новини

  • Розвідка Британії зазначила, що втрати Росії у війні становлять від 220 до 280 тисяч поранених і приблизно 70 тисяч убитих. Навіть серед російської верхівки, ймовірно, існує обмежене розуміння справжнього масштабу втрат. Це пояснюється давньою культурою неточного звітування.
  • На Чернігівщині знову активізувалися диверсійно-розвідувальні групи – вони намагаються зайти на територію України та обстрілюють прикордонні населені пункти. Українські захисники продовжують укріплювати зони, що межують з Росією.
  • Російські окупанти продовжують гатити керованими авіабомбами по Херсонській області. Найбільше потерпають населені пункти вздовж узбережжя Дніпра. Вони прагнуть зробити цю територію "сірою зоною", щоб там не могли перебувати цивільні.