Про це на умовах анонімності повідомив високопосадовець ЄС, передає кореспондентка 24 Каналу в Брюсселі. Джерело зазначає, що цю ідею підтримують майже всі держави – члени Євросоюзу.

Дивіться також Друзі Путіна можуть отримати владу: як вибори в Європарламент визначать долю України та ЄС

ЄС готується до початку переговорів про вступ України

Європейський Союз висловив широку підтримку проведенню перших міжурядових конференцій та відкриттю переговорів про вступ до об'єднання з Україною та Молдовою до кінця червня.

Майже всі держави – члени Євросоюзу підтримують цю ініціативу. Наразі посли ЄС аналізують пропозицію переговорних рамок, підготовлену Єврокомісією для України та Молдови.

Проте, за словами джерела, одна з країн-членів, а саме Угорщина, висловила вимогу щодо внесення суттєвих змін до тексту стосовно України.

Зокрема, це стосується прав національних меншин, торгівлі, боротьби з корупцією, сільського господарства, внутрішнього ринку, добросусідських відносин,
– розповів дипломат, ознайомлений із перебігом переговорів.

На цьому етапі над пропозиціями продовжать роботу експерти. Високопосадовець ЄС сподівається, що найближчим часом вдасться досягти консенсусу на рівні послів Євросоюзу.

Які останні заяви зробила Угорщина щодо України

  • Уряд Угорщини в електронному листі пояснив свою позицію щодо створення багаторічного фонду підтримки України, зазначивши, що така підтримка може наблизити НАТО до конфлікту.
  • Прем'єр-міністр Віктор Орбан, намагаючись здобути підтримку крайніх правих виборців перед виборами до Європарламенту в червні, критично висловився щодо України та ЄС.
  • Орбан заявив, що Захід "за крок від введення військ в Україну" і наголосив, що не дозволить втягнути Будапешт у можливе розгортання західних військ в Україні.