Власне, американський дипломат, відповідаючи лідеру Сполучених Штатів, зазначив, що це не Україна "не готова до вступу в НАТО", а Альянс не готовий приймати Україну. За словами Волкера, у Байдена усе відбувається навпаки.

Дивіться також 500 днів – 500 недоспаних ночей: якими були головні битви України та що нас чекає попереду

Двері залишаються "відчиненими", однак є "але"

Варто сказати, що розмови стосовно членства України в оборонному Блоці активізувались зараз, адже невдовзі має бути саміт країн НАТО у Вільнюсі – столиці Литви. А якщо точніше – 11 та 12 липня.

Я не думаю, що вона (Україна – 24 Канал) готова до членства в НАТО. Я не думаю, що в НАТО існує одностайність щодо того, чи вводити Україну в сім'ю НАТО зараз, у цей момент, у розпал війни. Але я думаю, що передчасно говорити, закликати до голосування зараз... Тому що необхідно виконати інші вимоги, включаючи демократизацію та деякі інші питання,
– заявив Байден цими днями.

Разом з тим, він не заперечив, що в "довгостроковій перспективі" наша держава може приєднатися до Альянсу, адже НАТО досі сповідує політику "відчинених дверей".

Волкер не погоджується з Байденом

Колишній представник Державного департаменту США відомий для українців щонайменше з 2017 року. Саме тоді його призначили спецпредставником з питань України. І відтоді він послідовно відстоює інтереси нашої держави, хоча уже з 2019 року не обіймає цю посаду.

У президента все відбувається навпаки. Справа не в тому, що Україна не готова до членства в НАТО. Це НАТО не готовий прийняти Україну. І це ще відгукнеться в майбутньому,
– наголосив Курт Волкер.

Очікування і реальність – Україна і НАТО

  • Очевидно, не хочуть вірити у те, що каже Байден також певні українські політики. Зокрема, міністр оборони нашої держави Олексій Резніков заявляв, що Київ очікує на запрошення на вступ до НАТО на саміті у Вільнюсі.
  • У глави Головного управління розвідки Кирила Буданова дещо менші очікування. Він констатував, що не варто покладати великих надій на цей захід.
  • Водночас радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван з категоричністю зазначив, що Україна не стане членом НАТО на саміті. За його словами, нашій державі потрібно провести ще чимало реформ.