“Міністерство сказало, що до них надійшло прохання про коригування державного замовлення від 300 вищих навчальних закладів, і цей перерозподіл відбувався в ручному режимі, в останні дні прийому документів, і при оприлюднені списків рекомендованих”, - каже керівник проекту КВУ Наталія Линник.

“З приходом нової адміністрації, міністерства нового, міністра і його команди, розподіл місць державного замовлення відбувається: перше - непрозоро, друге - відбувається таким чином, що страждають найкращі українські університети, і має певний регіональний фокус”, - каже декан правничих наук Києво-Могилянської академії Андрій Малешевич.

Попри заяви профільного міністра Дмитра Табачника про те, що держзамовлення на технічні спеціальності не скорочуватимуть, їх таки урізали, майже на 16%, на гуманітарні - ледь не на третину. До нововведення від Міносвіти - електронного вступу - теж є запитання, - кажуть експерти. Окрім того, що система весь час давала збій, вийшла плутанина з документами.

“Оператором електронного вступу, що ці функції були покладені на державне підприємство "Інфоресурс" постановою Кабінету міністрів від 13 липня 2011 року "про створення єдиної державної бази електронної освіти". Нагадаю, прийом документів у нас почався 1 липня. хто перших 13 днів відповідав за введення державного вступу - це дуже велике серйозне запитання”, - каже викладач Києво-Могилянської академії Інна Совсун.

Як відомо, минулого тижня міністр науки, освіти, молоді та спорту Дмитро Табачник заявив, що вступна кампанія пройшла спокійно, а права абітурієнтів не порушувалися.