Вердикт – війна

На мою скромну думку, окупант з кремля був налаштований на велику війну так чи інакше. Незалежно від того, що Україна зробила б за той час, як нас попереджали.

Актуальне росія стягнула ще більше заліза до кордонів з Україною: чим окупанти гатитимуть 24 серпня

Також в путіна були викривлені уявлення щодо настроїв в українському суспільстві загалом – особливо щодо стійкості й готовності чинити спротив. Це все дуже недооцінювалося, як відомо.

На це все наклався брак інших, окрім як військових, інструментів впливу на Україну, і паралельні шалені інвестиції в армію московії, що робили військовий варіант більш привабливим.

В комплексі путін бачив маленьку переможну війну. Тобто війна так чи інакше була б. Як би ми не старалися в останні 3,5 місяців до 24 лютого.

Варте уваги Ердоган може дещо передати Зеленському від путіна

Фактор "якби"

Інше питання, що можна було б зробити за останні 3,5 місяці й загалом із лютого 2015 року, коли на Донбасі припинилися активні бойові дії. Чи могли би більше? Безперечно. Але.

Та і пам’ятаємо, як насилу через країни Балтії напередодні війни отримали трохи ПЗРК Stinger, а США і Велика Британія були готові насипати лише трохи протитанкових засобів. Про важку зброю не йшлося. Ну бо шансів нам західні аналітики в форматі армія на армію не давали. То чому сильно вкладатися?

За сім років із часу припинення бойових дій можна було б краще підготувати армію діяти в парадигмі Другої світової війни, коли беруть масою техніки і вогню зі зброєю 1960-х – 1980-х. Але вийти на якісно інший рівень ведення війни (безконтактні бойові дії й дальнє вогневе ураження), коли в тебе найбільша після московії армія, бо треба прикривати протяжні кордони + АТО/ООС і, як наслідок, 2/3 іде на грошове утримання, не можна. І коли суспільство не готове більше виділяти невеликого ВВП на оборону.

Тому війни ми б не уникнули. Могли б зробити більше за 3,5 місяці й за сім років, щоб більшу лупити ціну із 24 лютого. Але точно самим вийти на ефект стримування було б важко.

До теми – втрати російських окупантів станом на 18 серпня: дивіться відео