Сьогодні, 30 грудня, попрощалися з Героєм у Михайлівському Золотоверхому Соборі. Провести його в останнє прийшли родичі, близькі та побратими чоловіка.

До теми Під Бахмутом загинув розробник гри STALKER Володимир "Fresh" Єжов

Геннадій Афанасьєв – колишній бранець Кремля

Проти Росії громадянський активіст виступив ще на початку її агресії у 2014 році. Тоді у Сімферополі він брав участь у мітингах та підпалах штабів проросійських сил. Затримала ж його ФСБ у рамках справи кінорежисера Олега Сенцова, якого звинуватили у підготовці терактів та підпалах офісів партій "Російська єдність" та "Партії регіонів".

Тоді під тортурами Геннадія змусили дати свідчення проти режисера, однак згодом він відмовився від них у суді, не зважаючи на погрози подальших катувань.

Завдяки його свідченням стали відомі подробиці жорстоких тортур, які російські силовики застосовують до кримчан. Серед них – катування електрострумом, побиття, погрози тощо,
повідомили у представництві Президента України в Автономній Республіці Крим.

Повернути ж додому чоловіка вдалося лише через 2 роки, у 2016-му, під час обміну ув'язненими. Однак у той же день, коли Росія розв'язала повномасштабну війну, чоловік взяв зброю до рук та пішов служити у лавах тероборони.

Як загинув український воїн

За словами заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, народного депутата України Ахтема Чийгоза, Геннадій "Тор" Афанасьєв воював у складі 130-го батальйону територіальної оборони 241-ої бригади.

Мати воїна, Ольга Афанасьєва, спочатку написала у соцмережах, що командування не повідомляло їй про загибель сина. Однак пізніше у коментарях жінка зазначила, що, на жаль, інформація підтвердилася.

У Києві попрощалися з Геннадієм Афанасьєвим / Фото "Ґрати" та "Радіо Свобода"

Герої, які віддали своє життя за Україну

  • 21 грудня під Бахмутом обірвалося життя талановитого актора та українського режисера Олега Бобало. У 2012 році він отримав грант Президента України як молодий діяч в галузі кінематографії для виробництва ігрового короткометражного фільму "Структура кави, або "Абзац" за мотивами оповідань Богдана Жолдака.
  • Раніше, 19 грудня, під час мінометного обстрілу загинув артист ансамблю імені Вірського Сергій Шкварченко.
  • За Батьківщину віддали життя також рідні брати Віктор та Костянтин Кравченки з Черкащини. Їм було лише 24 та 26 років, і вони були єдиними синами у батьків.