Таку думку висловила помічниця Держсекретаря США з питань Європи та Євразії Карен Донфрід в ексклюзивному інтерв'ю 24 каналу. За її словами, Білий дім робить усе можливе, щоб допомогти Україні, але відправляти свої бойові сили Сполучені Штати не готові.

Тут більше Про можливість нового альянсу та завершення війни: інтерв'ю з помічницею Держсекретаря США

У США хочуть уникнути відкритої конфронтації НАТО та Росії

Як і не готові закривати небо над Україною, хоча президент Володимир Зеленський неодноразово звертався із таким проханням і до свого американського колеги, і загалом до країн НАТО.

Ми розуміємо цей запит, але причиною, чому Сполучені Штати не погодилися на це, як зазначав президент Байден, є те, що ми намагаємося припинити війну в Україні,
– пояснила Донфрід.

У США вважають, що закриття неба фактично означатиме пряме зіткнення НАТО із Росією. Це, наголошує помічниця американського Держсекретаря, невідворотно призведе до війни США або Альянсу з РФ.

І якщо США безпосередньо втрутяться у війну, це призведе до ще більшої війни, що дуже небезпечно. Тому ми заявили, що не будемо відправляти бойові сили в Україну, і вважаємо, що війна НАТО проти Росії нашкодить усьому світу,
– наголосила Карен Донфрід.

Вона також додала, що США активно постачають Україні зброю, що натомість дозволить збивати російські літаки. Ідеться про зенітно-ракетні комплекси, системи протиповітряної оборони тощо. НАТО теж пообіцяло нову партію військової допомоги Україні.

Дивіться також – інтерв'ю з помічницею Держсекретаря США Карен Донфрід у відеоформаті