Речник Повітряних сил ЗСУ розповів у ефірі телемарафону, що ворожі ракети залетіли з Південного Сходу (з окупованих територій), прямували на Харківщину, змінили курс до Дніпра.

Дивіться також Повітряні сили попередили про пуск "Кинджалів": під загрозою Київщина

Далі – Кропивницький та рухались у напрямку перехресть Вінницької, Миколаївської, Одеської областей та у напрямку Тернопільщини та Львівщини.

Що відомо про збиття ракет

"У Львівській області розвернулись назад на 180 градусів і, зрештою, були спрямовані у Хмельницьку область в район Старокостянтинова", – розповів Юрій Ігнат.

За його словами, протиповітряна оборона працювала на різних напрямках: і винищувачі, і зенітні ракетні підрозділи.

Є вже інформація про збиття крилатих ракет і на Київщині, і в Дніпрі. Власне, велась бойова робота й на Харківщині – є інформація про збиття,
– пояснив речник Повітряних сил ЗСУ.

Він запевнив, що трішки пізніше, коли підіб'ють підсумки та зберуть інформацію, то повідомлять точніші дані.

Юрій Ігнат пояснював, що станом на 19:45 ще спостерігалась загроза крилатих ракет на деяких напрямках, проте, ймовірно, бойову ракету вже завершать. Однак загроза ще зберігалась, адже не завжди ці ракети вдається виявити – вони створені, щоб долати ППО та летять надзвичайно низько.

Росія масовано атакувала Україну: коротко

  • Російські загарбники випустили ворожі ракети зі своїх бомбардувальників Ту-95мс з району Каспійського моря. Орієнтовно після 17:40 в Україні почали оголошувати повітряну тривогу.
  • Повітряні сили попереджали, що Росія може пускати також крилаті ракети з акваторії Чорного моря та балістику – з території Росії й тимчасово окупованих територій України.
  • Вибухи пролунали щонайменше у Київській, Дніпропетровській, Кіровоградській, Тернопільській, Хмельницькій, Житомирській областях.
  • Юрій Ігнат розповів, що Росія застосовує різні типи озброєння. Повітряні сили ЗСУ зафіксували винищувачі МіГ-31К окупантів та згодом – високошвидкісні цілі. Можливо, це були "Кинджали", а разом з ними – ще й балістичні ракети.