Примітно, що гроші на будівництво комплексу у Славутичі - а це більш ніж 5 мільйонів євро - дали в Європейській комісії в рамках "Програми Tacis із забезпечення ядерної безпеки". Загалом, бочки виготовлятимуть чотирьох типів. Перші два, більші за об’ємом, слугуватимуть тарою для зберігання пестицидів та різних хімічних речовин. У менш місткі діжки пакуватимуть відходи з ЧАЕС, на кшталт забрудненого радіацією спецодягу. Проектний термін придатності бочки розрахований на понад 30 років.

“Ну, це радіоактивні відходи першої і другої категорії, для них встановлені визначені рамки і в саму бочку – вона є формотворною оболонкою, якщо буде фон радіоактивних відходів вищий, то для цього є контейнер, який абсолютно захищає від радіоактивності населення і навколишнє середовище і в ньому можна безпечно транспортувати для захоронення відходи, які знаходяться в середині”, - каже керівник проекту будівництва комплексу Олександр Іус.

За рік підприємство здатне виробити більш ніж 32 тисячі таких бочок та близько 70 спецконтейнерів. До слова, нещодавно в Україні завершилася перевірка атомних електростанцій за критеріями, розробленими у Європейському Союзі на предмет їхньої безпеки. Виявилося, що всі вітчизняні АЕС відповідають європейським стандартам.