Як розповів працівник вулканологічного інституту Involcan на Канарах Давид Кальво, наразі лава поширилася Атлантичним океаном на площу у 100 тисяч квадратних метрів.

Важливо Фонтани з лави та "ворота у пекло": на Гаваях почав виверження один з найактивніших вулканів

Така площа еквівалентна 14 футбольним полям. Кальво зазначив, що у найближчі години експерти проведуть більш точну оцінку за допомогою безпілотників. З того часу річки розплавленої породи не припиняли каскадами стікати в океан, створюючи зростаючу лавову дельту, яку Кальво назвав "фазою стабільності".

Лава продовжує текти, як водоспад, і біля основи скелі формується лавова дельта, що тягнеться на південь,
– заявили у вулканічному комітеті.

Чи є небезпека для людей

Раніше вчені попереджали, що в результаті взаємодії лави з поверхнею океану може утворитися хімічна реакція. Як наслідок – відбудеться викид в атмосферу токсичних парів, особливо соляної кислоти, яка небезпечна для дихання і дратує очі та шкіру.

Зрештою, побоювання фахівців ствердилися. Ввечері 29 вересня над островом Ла-Пальма почали формуватися токсичні хмари. Влада встановила заборонену зону навколо лави, зокрема й у морі, щоб захистити людей від потенційної небезпеки. Є ризик того, що частина берегової лінії може обвалитися.

Виверження вулкану на Канарах: що відомо

  • Вулкан на острові Пальма, архіпелаг Канарські острови, Іспанія, почав вивергатися ще 19 вересня. Відтоді вогняна стихія наробила багато лиха, призвівши до евакуації населення та велетенських економічних збитків.
  • 29 вересня уряд Іспанії оголосив острів Ла Пальма зоною лиха. Раніше влада закликала жителів східного узбережжя острова Ла Пальма залишатися вдома.