Відтак власники ТОВ "Лан-К", ФГ "Аделаїда" та ФГ "Ігровицьке" активно використовують товарне кредитування, що допомагає завчасно отримати необхідні добрива та засоби для захисту рослин, інформує 24 Канал.
Читайте також Доведеться покривати роками – скільки мільярдів збитків зазнав агросектор через війну
Особливістю програми є те, що на неї можуть розраховувати всі українські сільськогосподарські підприємства, незалежно від їх місцеперебування та фінансового стану. Головне у цьому процесі — бажання працювати, розвивати бізнес та підтримувати чесні відносини з партнерами.
Чимало українських фермерів вже скористалися різноманітними програмами підтримки від компанії ADAMA, отримавши необхідні засоби захисту рослин та мінеральні добрива. Цього разу 24 Канал розповість про досвід трьох господарств із Київської, Житомирської та Тернопільської областей.
Потужна підтримка для аграріїв від компанії ADAMA: дивіться відео
Історії їхніх керівників — Володимира Іванця, Сергія Рибалка та Петра Литвина — далі в матеріалі.
Володимир Іванець, ТОВ "Лан-К" (Київська область)
Господарство Володимира Іванця розташоване у Баришівському районі Київщини та охоплює площу приблизно 600 гектарів. Це не надто великий обсяг в українському контексті, тому приблизно 10 років тому власники вирішили використовувати частину землі під вирощування овочів для підвищення рентабельності на гектарі.
Володимир Іванець вирішив використовувати частину землі під вирощування овочів / Фото ADAMA
Такий бізнес виявився досить прибутковим завдяки грамотному підходу до справи та сприятливому ринковому середовищу. Однак вирощування вимагає значних інвестицій, особливо у закритому ґрунті. Зараз у господарства під овочі використовують 50 гектарів землі, з них 20 гектарів – у теплицях.
Складні поточні умови вимагають пошуку нових підходів у вирощуванні польових культур.
Поступово переходимо на нульову та мінімальну обробку ґрунту, але без фанатизму. Головний критерій — щоб це було виправдано не лише з економічної, але й з агрономічної точки зору,
– зауважує Володимир Іванець.
"Дещо знизили норми внесення міндобрив, передусім на кукурудзі та пшениці. Але намагаємося чітко витримувати нормальну ефективну технологію вирощування, бо інакше ніяк", – додає український аграрій.
До подій лютого 2022 року господарство успішно розвивалось та досягло високого технологічного рівня, але напад Росії став для "Лан-К" несподіванкою. Попри тяжкі часи, аграрії вирішили продовжувати сіяти та вирощувати продукцію.
Володимир Іванець / Фото ADAMA
Відтак рятівною стала підтримка компанії ADAMA, зокрема програма "Кредитний Коридор".
"Говорячи простими словами, ADAMA надає якісні препарати та міндобрива у потрібному нам обсязі, а по завершенні угоди ми віддаємо позичене зерном або грошима – як нам зручніше. Це надзвичайно ефективна програма, зручна та вкрай важлива для нас. Без неї було б дуже складно", – каже Володимир Іванець.
За його словами, ADAMA – це мінімум бюрократії, довідок та інших дражливих моментів. Все швидко і чітко. Вартість кредитування доступна. Таких умов не пропонує жодна інша компанія на ринку.
Наразі я використовую ЗЗР ADAMA практично на понад 90 відсотків! Втім, я жодної миті не сумнівався у їх якості й раніше, оскільки використовую препарати цього виробника вже понад 10 років і вони ніколи не підводили,
– констатує аграрій.
Для бізнесмена рятівною стала підтримка компанії ADAMA / Фото ADAMA
Завдяки підтримці від ADAMA та налагодженому виробничому процесу "Лан-К" зможе вдосконалити свої методи та розширити ділянку вирощування овочів у теплицях. Надійна співпраця з компанією дозволяє Володимиру бути впевненим в успіху та стабільному розвитку свого господарства.
Сергій Рибалко, ФГ "Аделаїда" (Житомирська область)
ФГ "Аделаїда" – сімейне господарство, засновниками якого є сім членів сім'ї, які є аграріями вже у 7-му поколінні. Сергій Рибалко, директор господарства, має аграрний досвід понад 30 років. Його підприємство є одним із флагманських у вирощуванні картоплі в Україні, втім у сівозміні є також і польові культури. ФГ "Аделаїда" має історію співпраці ледь не з усіма відомими виробниками чипсів та налагоджену роботу з основними мережами з продажу товарної картоплі в Україні.
Більша частина господарства розташована на тимчасово окупованій території на Херсонщині. Сергій розповідає, що там до подій 24 лютого 2022 року його фермерське господарство запустило систему зрошення на 2000 гектарів. Крім того, вдалося побудувати велике сховище на 15 тисяч тонн. Але наразі ця земля й виробничі потужності все ще лишаються під контролем ворога.
Сергій Рибалко (на фото ліворуч) / Фото ADAMA
Попри складні умови, він планує й надалі розвивати своє господарство на Житомирщині. Тому й вирішив скористатися програмою "Кредитний Коридор" від компанії ADAMA.
Ми знаємо, що зараз фактично програма "Доступні кредити 5 – 7 – 9%" не працює, робота з новими ресурсами доволі ускладнена. А в компанії АДАМА цей ресурс і дешевий, і зрозумілий. Ним можна скористатися тоді, коли не пече, а коли ти готуєшся до цього і робиш все продумано. Це дуже корисний ресурс,
– наголошує Сергій Рибалко.
Петро Литвин, ФГ "Ігровицьке" (Тернопільська область)
Господарство Петра Литвина розташоване недалеко від Тернополя. Його створили у 2008 році фактично з нуля.
Натомість зараз, у 2024 році, ФГ "Ігровицьке" обробляє 400 гектарів землі. "Ніби й не дуже багато, але з огляду на усі виклики останніх років, я вважаю, що вже те, що ми змогли встояти на ногах, свідчить про наш рух у правильному напрямку", — зауважує Петро Литвин.
Починаючи свою діяльність, господарство займалось вирощуванням лікарських рослин, зокрема, розторопші плямистої. Проте згодом аграрій перейшов до більш традиційних культур, таких як озимий ріпак, кукурудза, пшениця і соняшник. Головним завданням стало отримати максимальний ККД із кожного гектару.
Нам вдалося досягти високої інтенсивності технології й як результат — чудової врожайності. Наприклад, ми настільки добре відпрацювали технологію вирощування озимого ріпаку, що збирали по 6,2 тонни на гектар. Але з іншого боку, для такої врожайності потрібно вкладати у кожен гектар ріпаку по 60 – 70 тисяч гривень і це сьогодні недоцільно,
– пояснює керівник ФГ "Ігровицьке".
Петро Литвин / Фото ADAMA
Зараз Петро Литвин переглядає сівозміну та спрямовує свою увагу на комерційно вигідні культури, зокрема, на бобові. Аграрій робить це дуже ретельно, оскільки, як каже, кожна заощаджена гривня — це вже зароблена гривня.
А тому співпраця з надійними партнерами-виробниками ЗЗР, таким як компанія ADAMA, є надзвичайно важливою. ADAMA надає високоякісні препарати на вигідних умовах, які сприяють успішному виробництву.
Я бачу, що ADAMA навчилася балансувати поміж своїм прибутком та інтересами аграрія. Мені ніколи нічого не намагаються "впарити" заради одноразового заробітку. Технологія захисту, кожен препарат, кожне внесення — все провадиться гармонійно та забезпечує максимальний результат. Причому із високоякісними препаратами, такими як "ОРІУС" чи "СФЕРІКО",
– каже Литвин.
"Ми разом з ADAMA пройшли важкий 2022 рік і не менш важкий 2023 рік. Хочеться сподіватися, що у 2024 році буде простіше. Але у всякому разі ми маємо надійного партнера, котрий надає нам якісну продукцію на вигідних умовах кредитування. І я раджу усім українським фермерам звернути увагу на їхні програми", – додає український аграрій.
"Кредитний Коридор" від ADAMA став відповіддю на ці виклики. Ми підтримуємо сільгоспвиробників шляхом надання в товарний кредит високоякісних власних ЗЗР, мінеральних добрив. Головна мета — посилити національну та світову продовольчу безпеку,
– підсумовує Віталій Мороз, керівник проєкту "Кредитний Коридор" ТОВ "Адама Україна".
"Допомагаємо з реалізацією сільськогосподарської продукції. Завдячуючи підтримці наших партнерів із USAID ми зробили товарне кредитування на власні ЗЗР дешевшим. У рамках проєкту "Кредитний Коридор" вже прокредитовано понад 200 малих та середніх сільгоспвиробників на суму більш ніж 10 мільйонів доларів", – додає менеджер.
Віталій Мороз / Фото ADAMA