Щоб у шахраїв не було шансів на успіх, NovaPay спільно з НБУ продовжують інформаційну кампанію, в якій діляться корисними порадами. Коли саме варто сміливо сказати #ШахрайГудбай, переглядаючи інформацію про новий терміновий збір, 24 Канал розповідає у матеріалі.

Читайте також Полювання на дані карток українців триває: NovaPay пояснює, як подбати про безпеку

Як не перерахувати кошти псевдоволонтерам

Гортаючи соцмережі, можна натрапити на нові фото друзів чи родичів, вітальні листівки зі святами, а ще – рекомендовані відео з котами та собаками. Однак те, що з 2022 року є у стрічці кожного українця, – це волонтерські запити.

"Закриваємо збір – терміново перекажіть кошти на дрони", – подібні повідомлення можна побачити усюди: від фейсбуку до тіктоку. І, звісно, просто пролистати їх неможливо. Адже від кожного з нас залежить перемога.

Будь-яке волонтерство – це, в першу чергу, історія про довіру. Кому ж саме варто довірити свої кошти і мрії про перемогу?

Катерина Соляр розповідає, як не потрапити на гачок шахраїв: дивіться відео

Аби не попастися на гачок шахраїв, NovaPay і НБУ закликають:

  • перевіряти інформацію про збори, ввівши ім’я волонтера чи організації в Google. Якщо це шахрайська схема, є велика ймовірність, що про неї вже пишуть інші користувачі мережі;
  • не вводити банківські дані на неперевірених сайтах. Переказувати гроші варто через сайт фонду чи інші офіційні ресурси;
  • якщо ж збір організовує знайома людина – волонтер чи захисник – можна написати їм повідомлення або зателефонувати й уточнити деталі. Таким чином можна переконатись, що це не оголошення шахрая, який зламав сторінку;
  • стежити за звітами у соцмережі, переконуючись, що кошти дійсно пішли туди, куди треба.

Якщо ж виявили, що збір фейковий, варто сміливо сказати #ШахрайГудбай. І поширити інформацію про це псевдоволонтерство, щоб інші українці не зловились на його гачок.

Отже, долучатись до допомоги ЗСУ дуже потрібно! Особливо, у цей час, коли наші “котики” очікують на міцну підтримку кожного українця. Та все ж радимо переказувати донати тільки після того, як впевнились в надійності тих, хто проводить збір. Таким чином вдасться уникнути шахраїв, а відтак і негативного досвіду з донатами.