Є кілька простих порад, які допоможуть заощадити сімейний бюджет та допомогти державі у непростий час. Про них 24 Каналу розповів директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко.

Дивіться також Як підрив Каховської ГЕС може вплинути на енергетику України

Користуйтесь електроприладами уночі

За його словами, найкраще, що можуть зробити прості громадяни – це використовувати електроенергію уночі. Найперше, це питання власної вигоди, адже в Україні діють двозонні лічильники електроенергії та нічні тарифи. З 23-ї до 7-ї години вартість світла становить 0,5 тарифу.

"Це найкорисніше, що можна придумати, щоб допомогти українській енергосистемі. Споживання у нічний період має найменше навантаження й енергетики навпаки потребують, щоб споживання вночі зросло", – повідомив Харченко.

Олександр Харченко про найефективніший метод для економії коштів на електроенергії: дивитись відео

Ощадливе використання електроенергії та робота побутової техніки уночі дозволить доволі відчутно зекономити сімейний бюджет. За словами експерта у сфері енергетики, у цей час можна вмикати пральну машинку, планувати роботу посудомийної машинки чи нагрівати воду у бойлері.

Як розумно користуватись електроприладами / Картинка 24 Каналу


Скільки споживають електроприлади / Інфографіка 24 Каналу

В Україні зростуть тарифи: що відомо

  • З 1 червня в Україні діятимуть нові тарифи на електроенергію. Новий тариф становитиме 2,64 гривні за кіловат годину. Вартість також зросте й за розподіл світла. Востаннє тарифи на електроенергію для населення підіймали у 2017 році.
  • Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що у 2023 році це єдине заплановане підвищення тарифів на світло. Нові тарифи дозволять провести ремонт пошкоджених об’єктів та стабілізувати енергосистему, щоб підготуватись до нового опалювального сезону.
  • Олександр Харченко також розповідав, що у другій половині літа слід очікувати дефіциту електроенергії, який може спричинити відключення світла у пікові години.