Український президент повідомив про новий стимул громадян до вакцинації 15 листопада. Гроші виплатять усім вакцинованим 2 дозами.

Читайте більше Держава виплатить по 1 тисячі гривень вакцинованим громадянам, – Зеленський

Як отримати гроші через Дію

Програма працюватиме так: кожен, хто отримав два щеплення, зможе отримати 1 тисячу гривень. Швидко та зручно – тобто, через додаток "Дія",
– заявив Володимир Зеленський.

У цей же день президент пояснив, що за отриману через Дію тисячу гривень люди зможуть:

  • придбати абонемент у спортзал чи фітнес-клуб;
  • відвідати кінотеатр, театр, музей, концертний зал чи виставковий центр;
  • купити квитки для мандрівок всередині країни – на внутрішні авіа- або залізничні перевезення.

"Програма стартує 19 грудня. На неї виділять близько 3 мільярдів гривень. Стільки ж – на початку 2022 року. Ми розуміємо, що смартфони та "Дія" поки що, на жаль, є не в кожного", – підкреслив глава держави.

Володимир Зеленський запевнив, що надалі держава забезпечить альтернативну можливість отримати тисячу гривень усім вакцинованим громадянам.

Зокрема, й людям похилого віку. Про це ми повідомимо трохи згодом. Та вже з упевненістю можу сказати, і щодо підприємців, і щодо громадян – держава нікого не залишить без допомоги,
– пообіцяв Володимир Зеленський.

Звідки візьмуть гроші

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 16 листопада заявив, що оплату тисячі через Дію профінансують самі ж українці, які платять податки.

Зокрема Шмигаль пояснив, що "це буде фонд підтримки підприємництва, постраждалого від COVID-19, тобто це буде загальний фонд бюджету. Так, це наші з вами кошти (податки, які сплачують українці – 24 канал)".

Політик додав, що:

  • відповідна програма буде діяти в 2021 році та в першій половині 2022 року;
  • всі, хто вакцинувався, зможуть нею скористатися.

Цікаво В Дії з'явиться ще один вид COVID-сертифікатів

Як отримати тисячу гривень через Дію

Станом на 16 листопада офіційно не описали механізм отримання грошей, однак відомо, що їх неможливо буде одержати готівкою. Речник президента Сергій Никифоров розповів, що:

  • гроші через Дію видаватимуть як так званий сертифікат на певні види послуг;
  • це масштабна програма для підтримки бізнесу;
  • таким чином влада даватиме гроші не напряму бізнесу, а людям, підтримуючи їхнє рішення вакцинуватися.

Тобто вбиваємо одним пострілом двох зайців. А по-друге – це ж не живі гроші, їх не можна буде витратити на горілку і цигарки,
– наголосив Никифоров.

Тобто людина за цим "сертифікатом" чи "депозитом" зможе обрати кілька послуг на тисячу гривень. Наприклад, поїхати в інше місто, відвідати музей, виставу, чи інший культурний захід.

Никифоров у фейсбуці також написав, що вичерпний список з переліком товарів та послуг оголосять найближчим часом, але узагальнено це культура, мандри та спорт.

Її (тисячу гривень – 24 канал) отримають усі українці, які пройшли повний курс вакцинації. Однією дозою у випадку Johnson & Johnson чи двома – в усіх інших. До 19 грудня і після,
– заявив Никифоров.

Він пояснив, що так "влада, по-перше, демонструє вдячність людям, які вирішили вакцинуватися, і заохочує тих, хто ще вагається, а, по-друге, допомагає саме тим підприємцям, які найбільше постраждали від карантинних обмежень".

"Тому є і третій плюс від програми – заохочення саме культурного та спортивного розвитку українців", – заявив речник.