Про це 24 Каналу розповів заступник гендиректора компанії з виробництва засобів РЕБ, експерт з авіації Анатолій Храпчинський, зауваживши, що, окрім систем знищення ударних БпЛА, в України з'явилося дуже багато нових систем виявлення. Однак ворог шукає, як оминути ППО.

Дивіться також Росіяни хочуть виснажити українську ППО дронами: як Повітряні сили ЗСУ руйнують план ворога

"Коли випускається група "Шахедів", то її легше зафіксувати безпосередньо з радіолокаційних станцій або іншими засобами. Коли маленькими групами випускається, то, звісно, набагато складніше шукати голку в копиці сіна", – сказав Храпчинський.

Росіяни намагаються пробити протиповітряну оборону ЗСУ, тож змінюють тактики й шукають способи, як це краще зробити.

Ефективність мобільних вогневих груп

Анатолій Храпчинський зауважив, що ворожі дрони-камікадзе збивають зенітні комплекси Vampire. За його словами, найкраще проти "Шахедів" використовувати саме мобільні вогневі групи.

Це швидше реагування та активніше знищення. Останнім часом дуже часто ворог застосовує "Шахеди" безпосередньо на лінії фронту, де, на жаль, обмаль мобільних груп. І треба ще готувати особовий склад до відображення таких атак,
– додав заступник гендиректора компанії з виробництва засобів РЕБ.

Україна розвиває РЕБ

  • У мережі пишуть про те, що останнім часом нібито "збільшився" відсоток "Шахедів", які не збивають. Речник Української добровольчої армії "Південь" зазначив, що добре працюють засоби РЕБ. Тому деякі російські безпілотники просто сідають. Згодом, за словами Сергія Братчука, їх "розпаковують".
  • Міністр цифрової трансформації заявив, що українська держава хоче перевести виробництва засобів радіоелектронної боротьби на ринкові рейки. Михайло Федоров зазначив, що необхідно відкрити цей ринок для підприємців за прикладом дронів.
  • Україна тим часом сприятиме розробникам засобів РЕБ. Володимир Зеленський сказав, що мовиться про сприяння на всіх рівнях.