Як начебто не було пакту Молотова-Ріббентропа, спільного захоплення Польщі, окупації СРСР інших територій, врешті-решт спільних парадів на захоплених територіях, не кажучи вже про навчання багатьох генералів нацистської Німеччини в СРСР.

Важливо Про це потрібно говорити: названо найкращий засіб від російської агресії

Саме з цього пакту і почалася Друга світова, це навіть школярам очевидно.

Але нещодавно Путін пішов далі й під свого послання парламенту РФ сказав, що у підручниках історії згадки про висадку союзників у Нормандії незрозуміло що роблять. Таким чином, в РФ хочуть забути про роль західних націй у перемозі, а значить знову перекрутити історію та сьогодення.

Це як вірус, який все більше інфікує російське суспільство. А щоб "заходило" все більше, спекулюють на нашій вдячності ветеранам і кажуть, що всі, хто не підтримує російську пропаганду, заперечують їх героїзм.

Цікаво Подавалося переможно: як Росія платить за окупацію українського Криму

Відзначаючи перемогу в Другій світовій маємо відсікти від неї "русский мир".

Росія порушила принцип "ніколи знову", говорить про захист "російськомовних" і російських паспортів за кордоном – порівняйте з риторикою Третього рейху.

Спроможність чесно говорити про свою історію – це те, чим демократії відрізняються від режимів. Ми його вибороли, в росіян його забрали.

"Русский мир" – це про те, щоб забирати свободу у всьому, що є.

А ми нашу історію маємо залишити собі, шанувати тих, кого вважаємо за потрібне і святкувати те, що хочемо.