Про це заявив Володимир Зеленський під час спілкування з журналістами, передає 24 Канал. Він наголосив, що на ситуацію на полі бою також вплинула й кількамісячна пауза в ухваленні підтримки від партнерів.

До теми Мають намір відвоювати частину території, втраченої минулого року, – Каволі про наступ росіян

Як росіянам вдалося перетнути кордон на Харківщині

Президент України пояснив, що росіянам вдалося перетнути кордон в Харківській області, оскільки українським захисникам не вистачає систем протиповітряної оборони. Річ у тім, що ворог діє на відстані, застосовуючи авіабомби та артилерію, а це – перевага.

Окрім того, на ситуацію на фронті також вплинули й 8 місяців паузи в ухваленні рішень партнерами щодо надання допомоги. Через це українським воїнам було складно давати відсіч російським загарбникам, адже на фронті відчувався дефіцит.

Говорячи про фортифікації в Харківській області, Зеленський наголосив, що ворог дійшов до першої лінії оборони, де нині й зупинився. Складність полягає у тому, що ця лінія розташована безпосередньо на кордоні між Росією та Україною, де будувати бетонні фортифікації небезпечно для життя. Президент наголосив, що окупанти постійно обстрілювали прикордоння, що призводило до загибелі людей.

Водночас Зеленський наголосив, що окупанти на Харківщині не дійшли до бетонних ліній оборони, які раніше збудували для Сил оборони.

Яка ситуація на Харківщині: останні новини

  • Володимир Зеленський повідомив, що наразі Силам оборони вдалося стабілізувати ситуацію в Харківській області. Нині найглибша точка просування ворога – 10 кілометрів.
  • Водночас у Генштабі ЗСУ зранку 16 травня повідомили, що нині українські захисники здійснюють зачистку вулиць на півночі Вовчанська, не даючи противнику закріпитися.
  • Окрім того, ворог зазнає суттєвих втрат на Харківщині. Так, протягом доби на цій ділянці фронту за минулу добу окупанти втратили понад 320 осіб вбитими й пораненими, а також 43 одиниці озброєння та військової техніки.
  • Під час зачисток українським захисникам вдається захопити також російських військових у полон. Так, 16 травня бійці ССО показали кадри, як захопили у полон 2 окупантів на Харківщині.