Всього зустріч української делегації тривала протягом трьох годин, розповів її учасник, представник окупованої Донецької області Сергій Гармаш.

Цікаво Переговори по Донбасу: які шанси на участь США та що розізлить Росію

Яке враження на делегацію справив Кравчук

Ми знайомилися, здебільшого вводили Кравчука в курс поточних справ по підгрупах. Він озвучував деякі ідеї. Наприклад, статус вільних економічних зон для Донецької і Луганської областей,
– розповів Гармаш.

Також Леонід Кравчук пропонував шляхи, щоб зробити роботу української делегації більш прозорою для суспільства. Здебільшого, стверджує журналіст, враження – сприятливі.

"Нічого "зрадного" він не озвучував і не пропонував. Я безпосередньо запитав, чи має він контакти з Медведчуком. Відповідь – 4 роки не було жодних контактів", – зауважив член української делегації в ТКГ.

Крім того, журналіст стверджує, що риторика Леоніда Кравчука видає те, що він дивиться телеканали Медведчука. Втім перший президент, мовляв, вміє фільтрувати інформацію.

Сюрприз з Фокіним

Леонід Кравчук на зустріч делегації прийшов не наодинці, а в супроводі Вітольда Фокіна – першого прем'єр-міністра України. Втім члени делегації так і не зрозуміли, в якому той був статусі.

До слова Фокін розуміє філософію Донбасу, – Кравчук та Єрмак прагнуть бачити першого прем'єра в ТКГ

Ось Вітольд Павлович мене здивував. Давно я не чув у своєму оточенні вислову "народ Донбасу". Видно, що він багато дивиться телевізор,
– зазначив Сергій Гармаш.

Втім він наголошує, що перший очільник українського уряду був щирим у переживаннях за людей і країну. Натомість усе решта – зітреться об небажання Москви йти на будь-які компроміси.

Хто ж заправляє балом

Резюмуючи, член української делегації запевнив, що навіть після зміни керівництва революції в ній не передбачається. Мовляв, цього не може зробити навіть керівник делегації.

"Політику, як і раніше, визначає чинний президент. Головним модератором і генератором залишається віцепрем'єр Резніков. У нього є для цього реальні механізми", – пояснив журналіст.

Усі решта ідеї, від кого вони б не надходили, йдуть на загальне обговорення. Може бути й пропозиція з метою "прощупати" опонента – Росію.

Гармаш про зустріч з Кравчуком: відео