В ефірі телемарафону заступник командира Третьої штурмової бригади Максим Жорін розповів, що нині відбувається на Авдіївському напрямку. Він наголосив, що бої на цій ділянці – це сторінка героїзму українських захисників, передає 24 Канал.

Хронологія найзапекліших боїв в Авдіївці Темп наступу окупантів різко сповільнився: що відбувається на Авдіївському напрямку

Як змінилася ситуація на Авдіївському напрямку

Жорін повідомив, що нині ситуація на Авдіївському напрямку суттєво змінилася. Нині українські захисники перегрупувалися на більш зручні тактичні рубежі, на яких зручно утримувати оборону. На цих позиціях, як повідомив Жорін, зараз оборонці й виконують бойові задачі.

Ситуація суттєво змінилася, порівнюючи тими подіями, що відбувалися безпосередньо у місті. Те, що відбувалося у місті, – це сторінка героїзму піхоти в надзвичайно складних, нерівних та пекельних умовах. При чому не в зовсім зручному тактичному положенні, з ворогом, який переважає, з постійними КАБами,
– наголосив Жорін.

Разом з тим, ворог не полишив своїх спроб та намагань і вже продовжує свої наступальні дії за межами міста. В основному зусилля ворога зосередженні в наступі на населений пункт Ласточкине. Жорін повідомив, що туди перекидають величезну кількість і особового складу, і техніки. Лише сьогодні зранку там вже було підбито 5 одиниць БМП і знищено декілька рот піхоти. Жорін наголосив, що це не разова така атака, а вже постійні протягом декількох діб спроби штурмів з технікою і без. Окупанти намагаються то пішки йти, то застосовують техніку й навіть танки.

"В них достатньо сил, щоб продовжувати наступальні дії. Тільки ми тепер знаходимося в кращому тактичному положенні. Перевага сил там суттєво не змінилася. У ворога й досі багато техніки, особового складу, працює авіація", – повідомив заступник командира Третьої штурмової бригади.

Окрім того, зараз почали траплятися випадки, коли російські військові почали атакувати позиції ЗСУ безпілотниками типу "Ланцет". Жорін зауважив, що росіяни раніше не вдавалися до такої тактики.

Зараз вони роблять абсолютно все, щоб продавити нашу оборону на тих рубежах, які ми її займаємо. Успіху на цю мить вони не мають,
– підсумував Жорін, розповідаючи про ситуацію на Авдіївському напрямку.

Яка ситуація в Авдіївці: останні новини

  • У ранковому зведенні Генштаб ЗСУ повідомив, що на Авдіївському напрямку українські захисники відбили 13 атак ворога в районах населених пунктів Степове, Ласточкине, Сєверне, Невельське Донецької області.
  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба наголосив, що українським захисникам довелося відходити з Авдіївки через брак боєприпасів і зменшення допомоги від партнерів. Він також зазначив, що люди повинні зрозуміти одну просту річ – ухвалення закону про надання допомоги Україні – це важливо, але для того, щоб відправити речі на фронт, потрібен час.
  • Речник 110 окремої механізованої бригади Антон Коцуконь заявив, що евакуація наших бійців з Авдіївки була надскладною та багаторівневою операцією. Намагалися ЗСУ прорватися й на "Зеніт", аби врятувати бійців, які були там. Але в якийсь момент просування ворога було таким стрімким, таким швидким, що просто техніка фізично не могла туди дістатися.