У цьому матеріалі 24 Каналу дізнавайтесь про корисні поради, які можуть допомогти вам зробити так, аби батарея вашого ноутбука працювала довше.

Дивіться також Підготовка до відключень світла: скільки в Україні коштує "блекаутний кошик"

Як зробити, щоб батарея ноутбука довше працювала

  • Оновіть акумулятор. Якщо ваш бюджет дозволяє, розгляньте можливість встановлення більш енергоефективного SSD-накопичувача. Це допоможе зменшити споживання енергії. Крім того, регулярно чистість вентилятори від пилу і замінюйте термопасту, оскільки ефективна система охолодження зберігає заряд батареї на довший час.
  • Використовуйте функцію економії енергії. Зазвичай вона є встановленою за замовчуванням в операційній системі, вимикає фонові процеси та push-повідомлення в разі низького заряду батареї. Для активації цієї функції, перейти до відповідного розділу таким шляхом: "Пуск – Панель управління – Електроживлення – Створення схеми управління живленням – Економія енергії."
  • Покращте ефективність батареї через яскравість дисплея. Власне, зменшення яскравості дисплея може важливо вплинути на тривалість роботи батареї. Для цього перейдіть до відповідного розділу таким шляхом: "Пуск – Параметри ПК – Персоналізація."
  • Вимкніть інтернет та Bluetooth. Під час блекауту вимкніть підключення до інтернету та функцію Bluetooth. Простий спосіб це зробити – перевести ноутбук в "режим польоту".
  • Використовуйте інтегровану відеокарту. Якщо ваш ноутбук оснащений відеокартою NVIDIA, ви можете вибрати інтегроване графічне обладнання для збереження заряду батареї. Для цього перейдіть до відповідного розділу таким шляхом: "Панель управління NVIDIA – Управління параметрами 3D – Глобальні налаштування", – і оберіть "Інтегроване графічне обладнання."
  • Закрийте непотрібні програми та вкладки в браузері. Вимикайте всі програми, які вам не потрібні, та закривайте непотрібні вкладки у браузері, щоб зменшити споживання енергії.

Дивіться також Аби уникнути блекауту: Британія навчає українських інженерів захищати енергооб'єкти від атак

Очевидно, найпростішим, але найдорожчим способом подбати про себе у разі блекауту є покупка генератора. На жаль, не всі можуть собі це дозволити. Окрім того, такі девайси, як портативний акумулятор, можуть дозволити вам продовжувати роботу, навіть коли електропостачання відсутнє.

Як правильно обрати генератор
Як правильно обрати генератор / Інфографіка 24 Каналу