У повідомленні Кабінету Міністрів від 14 березня мовиться, що "з 00 годин 00 хвилин 17 березня 2020 року до 3 квітня пункти пропуску через державний кордон для міжнародного регулярного пасажирського сполучення" закривають.

Важливо! Скасування рейсів через коронавірус: як повернути гроші за придбані квитки

Про чартерні рейси, які організовують туроператори і якими й літають туристи на відпочинок за кордон, у тексті урядового повідомлення не згадують. До того ж, у публічних виступах представники влади заявляли, що чартери зможуть і надалі без проблем прилітати до України, щоб туристи повернулися додому.

Однак на офіційних сайтах туроператорів немає інформації, яка б засвідчила чітке розуміння того, як вони працюватимуть далі, починаючи з 17 березня.

Обіцяють літати, але чекають інформації від уряду

 • Туроператор TEZ TOUR повідомляє, що чартерні вильоти на найближчі дати здійснюватимуться за розкладом, оскільки український уряд "не забороняє вильоти на чартерних рейсах".
  Якщо у туриста виліт з України після нуля годин 17 березня і до 3 квітня, то він може без втрати грошей змінити дату, країну чи тривалість туру.
  Вивіз туристів з-за кордону у період з 17 березня до 3 квітня здійснювати будуть. Однак чи за графіком, чи умови якось зміняться – наразі не відомо: "Ми чекаємо інформацію від офіційних органів".
 • Схоже повідомлення є на сайті ANEX TOUR: "Громадяни України можуть вилітати та будуть повернені в Україну. Інформація щодо турів з 17 березня очікується".
 • PEGAS TOURISTIK теж обіцяє літати за графіком, а ті, хто має тури у період карантину, можуть перенести їх на квітень без фінансових втрат.
 • А от TUI UKRAINE просить українців утриматися від поїздок, бо "ситуація розвивається непрогнозовано".
 • СORAL TRAVEL без конкретики повідомили, що "повернення туристів, які перебувають в турі буде здійснюватися відповідно до умов чинних договорів і розпоряджень державних органів". І уточнили, що більшого сказати не можуть, адже "очікують роз'яснення влади".

До теми Закриття кордонів через коронавірус: Зеленський ввів у дію рішення РНБО

JOINUP переносить рейси

Інший популярний серед українців туроператор JOINUP продовжить термін перебування туристів, які перебувають на відпочинку на курортах Єгипту Шарм-ель-Шейх та Хургада. Кожному відпочивальнику коштом туроператора нададуть перебування і харчування у тих же готелях або в альтернативних подібного класу.

Туристи, які мали повертатися 14 – 15 березня, повернуться до України рейсами наступного тижня (за попередньою інформацією),
– пише туроператор.

У коментарі 24 каналу туроператор JOINUP повідомив про подальші плани:

 • До 16 березня 23:59 туристів, які є громадянами інших держав, заберуть до України, аби вони встигли повернутися у країни свого громадянства до закриття авіасполучення.
 • У період з 13 по 16 березня авіакомпанія не відправляє туристів на відпочинок.
 • Українці, які не встигнуть повернутися до 16 березня,заберуть спеціальними рейсами. Зараз спільно з урядом здійснюється розробка плану евакуації.

У соцмережах пишуть, що наразі існує проблема з рейсами, які зараз мали повернути українців додому.

Завтра о 5:50 ранку я вже мала вилітати до Борисполя, але мій квиток не дійсний. 60 тисяч українців мають евакуювати з Єгипту, однак з 14 березня чартери перестали літати,
– написала у фейсбуці Антоніна Маровді.

Хто зможе в'їхати в Україну після закриття кордону: пояснення – у матеріалі 24 каналу.