Як пояснити маленькому ангелу, чому замість того, щоб йти в садочок чи до школи, необхідно ховатися у льосі від нещадних ворожих залпів, притиснувши до серця улюбленого м'якого ведмедика? Що потрібно покинути рідну домівку, де звик щодня бавитися із сусідськими діточками, тому що кожної секунди від будинку можуть залишитися лише руїни?

Читайте також: Росії кортить, щоб Захід змусив Україну капітулювати, – експерт

Чому мама тихо плаче ночами і пошепки молиться, щоб тато повернувся з війни живим та здоровим? Для чого татові "іграшкова" нога замість тієї, справжньої, яку він мав раніше?

З якої причини улюбленого татуся називають "200-тим", а мама каже, що його вже ніколи не можна буде обійняти і віднині він навіки посміхатиметься, дивлячись лише із фото на серванті?

Коли закінчиться війна та можна буде знову жити спокійно і щасливо?

Дітки завжди ставлять прості, щирі запитання. Але інколи відповісти на них надзвичайно важко.

Ми не зможемо повернути дитинство малечі, яка дорослішає під свист куль. Ми не зможемо повернути юність тим, хто в свої 18-20 пішов захищати країну і нас з вами.

Але ми можемо не лишатися байдужими, не відвертатися від неоголошеної війни і робити те, що в наших силах, аби мінімізувати втрати, і допомагати нашим бійцям.

Автор: Kateryna Myronova. Фото: Дмитрий Юрьевич Муравский. Фонд "Повернись живим"

Читайте також: Прийнявши закон Турчинова парламент схвалить мінські угоди