"Це дуже якісний сервіс, який допоможе поставити крапку в такому явищі, як контрабанда. Дозволить це зробити, мінімізуючи корупційні ризики та корупційні прояви, мінімізується людський фактор", — переконував тодішній міністр доходів і зборів України Олександр Клименко.
Нескладний механізм, простий навісний замок з акумулятором та звичайною, як у телефоні, сім картою. Інспектор митниці закріплює його на дверях контейнера. Вартість одного такого замка — 395 доларів.
Тепер замок, в ідеалі, передає сигнал, який відображається в моніторинговому центрі в Києві.
Ідея з використанням електронних замків так сподобалася голові Державної фіскальної служби Роману Насірову, що в грудні минулого року головний податківець країни наказав регіональним митницям почепити замки на всі вантажі, що проходять митний контроль.
У нас зараз майже 100% контейнерів повинні мати цей замок. Тоді як кількість замків на всю митницю в нас півтори тисячі, навіть менше працюючих. І це такий певний привід для корупції. На цей контейнер ми вішаємо. На цей вішаємо. А на наступний вже не вішаємо,
— розповіла керівниця Одеської митниці Юлія Марушевська.
Сам замок теж вимагає технічного обслуговування. Для цього Центральний орган ДФС доручив усім регіональним митницям до кінця грудня минулого року закупити акумулятори та провести діагностику роботи замків на своїх підрозділах.
Читайте також: Як українські митники ховають свої неймовірні статки
Рядові митні інспектори кажуть, що хороша ідея з замками на практиці має дуже багато недоліків.
Більше про те, як технології, які б мали захищати від корупції, стають однією зі складових корупційних схем в Україні — дивіться у відеосюжеті.