"Голову підняли вверх, направо, наліво, перевірили чи справно працює система, і готуємося до приземлення". Так коротко звучить інструкція перед посадкою у літак чи вертоліт для військових, які невдовзі стрибатимуть з парашутом. Старший лейтенант Ірина Паригіна таку інструкцію вже знає напам’ять, адже вже виконала 75 стрибків. Переконує, в армії жінки не мають привілеїв. Усіх тут називають військовими.

Різниця між першим і 75 стрибком — під час першого ти не знаєш нічого, потім ти знаєш все. Страх приходить згодом, скажений і божевільний. Перший раз ти нічого не розумієш,
— розповідає Ірина Паригіна.

Аби бути у формі, десантники мають стрибати щонайменше двічі на рік. Та спершу треба до автоматизму довести свої дії в екстрених ситуаціях. Не обійтися і без моральної підготовки.

"Найголовніше сказати військовослужбовцю перед його посадкою на борт літака, що він впевнений, що парашутна система спрацює вірно", — зазначає заступник командира загону з повітряно-десантної підготовки Роман Ярмольський.

Страх перед стрибком не зникає ніколи, переконують бійці. Навіть у найдосвідченіших. Кажуть найважче наважитися на перший крок. Тож десантники навіть придумали свої забобони

"Чоловіки, зазвичай, стараються не бритися. Коли починаєш здійснювати програму, бажано в одній і тій самій формі, якою б брудною вона не була. І в нас ніколи немає останніх стрибків, в нас завжди крайні", — розповідає Ірина Паригіна.

Читайте також: В Україні розробили унікальні генетичні жетони для військових