Велике й прибуткове державне підприємство: здавалося б, рівень соціальної прозорості мав би відбиватися на внутрішній роботі компанії. Це ж не просто якась офшорна, напівлегальна фірма. Але й тут не обійшлося без корупційних схем та абсурдної поведінки керівництва, ласого навіть на найменші можливості збагатитися.
Такі звичайні газорозподільні станції є чи не в кожному населеному пункті. Подібні станції належать ПАТ "Укртрансгаз". Люди працюють тут династіями. Один оператор має відпрацювати цілу добу. Проте працювати тут нелегко: специфічний запах, шкідливі для здоров'я вихлопи та жахливі умови, про які ніколи не говорить керівництво.
Один з операторів, Сергій, живе неподалік, адже на вимогу роботодавців, подібні працівники мають жити не далі як за 500 метрів від станції, щоб в разі форс-мажору оперативно прибути на місце аварії. Сергій пропрацював на компанію понад 14 років. А за законом, кожен оператор має право приватизувати службове житло після 10 років стажу. Сергій письмово звернувся із подібною заявкою після 12 років служби.
Сергію одразу відмовили. І пояснили все дуже туманно, мовляв, просто довго черга і Сергій ще зможе скористуватись правом на приватизацію. Але лише тоді, коли будинок передадуть на баланс міста. І після того на Сергія одразу почали чинити тиск: постійні перевірки, які свідчили про "профнепридатність" Сергія.
Читайте також: Як "Київміськбуд" отримує протизаконні дозволи і елітну землю за безцінь
Хоча самому Сергієві керівництво не надало усього спецодягу та обладнання. Та й працював він на компанію на момент звільнення ось уже 14 років. Якось дивно, що "профнепридатність" виявили лише після 14 років служби в той момент, коли працівник підняв незручне для керівництва питання.
Відповіді від бердичівського управління були абсурдними до неможливості. Мовляв, не можна приватизувати житло, бо спершу воно було ледь не частиною труби. Або виключали його з одного фонду житла і включали в інший. Словом, складається враження, що людину просто хочу знищити після того, як вона намагається добитись своїх законних прав.
Щоб дізнатись більше про всі нюанси та махінації роботи на газорозподільних станціях – дивіться у програмі журналістських розслідувань "ЦРУ".