Формат дебатів чітко прописаний 62 статтею у законі "Про вибори Президента України".

Читайте також: Дебати між Зеленським та Порошенком: що відомо

За якої умови проводять дебати? У випадку, якщо Центральна виборча комісія призначить другий тур.

Чи можуть замість кандидатів виступати довірені особи? Ні. У законі наголошується на особистій участі кандидатів

За які гроші проводяться дебати? Згідно постанови ЦВК, дебати проводяться за гроші державного бюджету. До слова, 1 година теледебатів – близько 6 мільйонів гривень.

Коли і де відбуватимуться дебати? Центральна виборча комісія дозволила перенести дебати на Суспільному з 20 години на 21:00, аби кандидати у президенти Петро Порошенко та Володимир Зеленський мали змогу взяти участь у неофіційних дебатах на НСК "Олімпійський". Тож теледебати відбудуться 19 квітня 2019 року з 21:00 до 22:00.

Скільки часу триватимуть дебати? 60 хвилин.

Де можна дивитися дебати? Прямий ефір буде у студії "UA:Перший" та "UA:Українське радіо". Всі інші канали мовлення можуть транслювати безкоштовно. Дебати можна буде також дивитися онлайн у нас на сайті чи на YouTube-каналі 24 каналу.

Хто з кандидатів виступатиме першим? За 10 хвилин до прямого ефіру буде жеребкування, яке визначить, хто із кандидатів виступає першим.

Який формат теледебатів? Спершу вступне слово кожного кандидата (5 хвилин). Далі – дискусія: 36 хвилин безперервного ефірного часу. На завершення – виступ кожного кандидата (не більше 5 хвилин).

Запитання кандидата: не більше 1 хвилини;
Відповідь кандидата: не більше 3 хвилин;
Завершальний виступ: не більше 5 хвилин;
Репліки кандидатів: не більше 30 секунд (за наявності ефірного часу).

Який формат дискусії між кандидатами? На запитання кандидат має не більше 1 хвилини, а на відповідь – не більше 3 хвилин. Кожен кандидат може поставити 4-5 запитань.

Якщо буде присутній лише один кандидат, що тоді? У такому випадку кандидату у президенти нададуть весь ефірний час для передвиборної агітації.

Дебати, Олімпійський, вибори, кандидати, Порошенко, Зеленський
10 фактів про теледебати кандидатів на посаду президента

Де відбудуться дебати: на Суспільному чи на НСК "Олімпійському"? На 19 квітня НСК "Олімпійський" уже замовлений. Зеленський неодноразово наголошував, що він прийде саме на стадіон. У свою чергу, Петро Порошенко заявляв, що прийде і на Суспільне, і на "Олімпійський". Суспільне не проти дебатів на стадіоні, але мовник вважає такий формат – передвиборною агітацією. Дебати на НСК "Олімпійському" заплановані на 19:00, а на Суспільному – на 21:00, оскільки ЦВК дозволила перенести дебати на Суспільному з 20:00. Крім того, Суспільне погодилося відповідати за ефір дебатів на стадіоні, але мовник наголосив, що після завершення заходів "передвиборчої агітації" таки чекатиме кандидатів на національні теледебати.

У Суспільному наголосили, що якщо кандидати хочуть, окрім національних теледебатів, провести ще й дебати на стадіоні як форму передвиборної агітації – це їхнє повне та беззаперечне право, закон цього не забороняє. Мовник додав, що готовність політиків приходити в ефір незалежного ЗМІ – це індикатор політичної зрілості й поваги до громадянського суспільства, поваги до закону.

Хто переміг на виборах президента у першому турі?Після підрахунку ЦВК 100% голосів першого туру виборів лідером президентської гонки є Володимир Зеленський, який набирає 30,24% голосів виборців, Петро Порошенко – 15,95%. За Юлію Тимошенко проголосували 13,40% виборців, за Юрія Бойка – 11,67%, за Анатолія Гриценка – 6,91%. Явка склала 62,8% виборців.

Другий тур виборів президента України відбудеться 21 квітня 2019 року.